Główne i dodatkowe narzędzia do jogi zapewniające komfort

przez | 7 września 2021
Joga w wydaniu zachodnim oderwała się od swoich religijnych korzeni i stała się ostatnio popularną dziedziną fitnessu. Cieszy sporym się wzięciem, bowiem stanowi połączenie relaksu i gimnastyki, pozwalających zatroszczyć się jednocześnie o ciało i ducha. Jeżeli planujemy rozpocząć uprawianie tego specyficznego sportu, należy najpierw skompletować podstawowe akcesoria do jogi.

joga na macie do yogi

Autor: Rio
Źródło: http://www.flickr.com

Najważniejszą rzeczą jaką warto zakupić jest mata joga nie jest bez niej możliwa. Dominującą większość głównych pozycji wykonujemy przeważnie na podłodze. Mata do jogi powinna być więc solidna, przyczepna i mieć odpowiednią grubość. Delikatne, cienkie materiały są bardzo źle oceniane przez uczestników zajęć jogi – sprawdź co może ci zaproponować: sklep z artykułami do jogi. Zalecana grubość, w której je kupimy to 4,5 mm. Należy unikać cieńszych produktów, bowiem nie zapewnią wymaganego komfortu i szybko ulegają zniszczeniu. Jeśli ćwiczymy poza domem bardzo praktyczne będzie podręczne nosidło na matę. To niesamowicie gustowne i komfortowe rozwiązanie. Bardzo godne uwagi będą produkty zrobione w sporej mierze z poliestru zdobytego z procesów recyklingu. Są solidne, a metoda produkcji tworzywa, z którego są zrobione, jest szczególnie przyjazna planecie. Innym wymaganym przyrządem jest cylindryczny wałek stosowany głównie do pozycji odprężających. Dla trochę bardziej wdrożonych w temat zwolenników jogi bardzo zalecany jest specjalistyczny pas umożliwiający stosowanie grawitacyjnych pozycji, zapewniających odciążenie kręgosłupa. Powinniśmy go przymocować na drążku lub drabince – . Przyczepia się go przy pomocy karabińczyków. Długość pasa należy regulować według własnych potrzeb.

joga

Autor: http://www.sxc.hu
Źródło: http://www.sxc.hu

Zaopatrując się w akcesoria do jogi musimy koniecznie mieć na uwadze, że najważniejsza jest wysokiej jakości mata joga i komfort jej uprawiania w dużej mierze zależy akurat od tego wyboru. W ciągu zakupów nie warto zapominać, że mata do jogi musi być wyprodukowana przez sprawdzonego i popularnego wytwórcy. Nawet kiedy przeznaczymy na nią większą sumę pieniędzy, taki zakup z pewnością się opłaci na długi czas. Inne narzędzia jak np. pokrowce lub plecaki na matę są przydatne, ale nie są niezbędne. Ich opcjonalny zakup na pewno ułatwi wiele czynności.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*