Główne i dodatkowe narzędzia do jogi zapewniające komfort

przez | 8 lutego 2022
Joga w wydaniu zachodnim oderwała się od swoich religijnych korzeni i stała się ostatnio popularną dziedziną fitnessu. Cieszy sporym się wzięciem, bowiem stanowi połączenie relaksu i gimnastyki, pozwalających zatroszczyć się jednocześnie o ciało i ducha. Jeżeli planujemy rozpocząć uprawianie tego specyficznego sportu, należy najpierw skompletować podstawowe akcesoria do jogi.

joga na macie do yogi

Autor: Rio
Źródło: http://www.flickr.com

Najważniejszą rzeczą jaką warto zakupić jest mata joga nie jest bez niej możliwa. Dominującą większość głównych pozycji wykonujemy przeważnie na podłodze. Mata do jogi powinna być więc solidna, przyczepna i mieć odpowiednią grubość. Delikatne, cienkie materiały są bardzo źle oceniane przez uczestników zajęć jogi – sprawdź co może ci zaproponować: sklep z artykułami do jogi. Zalecana grubość, w której je kupimy to 4,5 mm. Należy unikać cieńszych produktów, bowiem nie zapewnią wymaganego komfortu i szybko ulegają zniszczeniu. Jeśli ćwiczymy poza domem bardzo praktyczne będzie podręczne nosidło na matę. To niesamowicie gustowne i komfortowe rozwiązanie. Bardzo godne uwagi będą produkty zrobione w sporej mierze z poliestru zdobytego z procesów recyklingu. Są solidne, a metoda produkcji tworzywa, z którego są zrobione, jest szczególnie przyjazna planecie. Innym wymaganym przyrządem jest cylindryczny wałek stosowany głównie do pozycji odprężających. Dla trochę bardziej wdrożonych w temat zwolenników jogi bardzo zalecany jest specjalistyczny pas umożliwiający stosowanie grawitacyjnych pozycji, zapewniających odciążenie kręgosłupa. Powinniśmy go przymocować na drążku lub mini cross spalinowy drabince – . Przyczepia się go przy pomocy karabińczyków. Długość pasa należy regulować według własnych potrzeb.

joga

Autor: http://www.sxc.hu
Źródło: http://www.sxc.hu

Zaopatrując się w akcesoria do jogi musimy koniecznie mieć na uwadze, że najważniejsza jest wysokiej jakości mata joga i komfort jej uprawiania w dużej mierze zależy akurat od tego wyboru. W ciągu zakupów nie warto zapominać, że mata do jogi musi być wyprodukowana przez sprawdzonego i popularnego wytwórcy. Nawet kiedy przeznaczymy na nią większą sumę pieniędzy, taki zakup z pewnością się opłaci na długi czas. Inne narzędzia jak np. pokrowce lub plecaki na matę są przydatne, ale nie są niezbędne. Ich opcjonalny zakup na pewno ułatwi wiele czynności.