Gdzie wybrać się na urlop?

przez | 7 października 2021
Kaszuby to teren położony na północy naszego państwa , będący częścią Pomorza. Zamieszkują go Kaszubi, posługujący się lokalnym językiem. Nie jest to dzielnica historyczna, więc niełatwo określić precyzyjnie granice tegoż rejonu.

ruszajwpolske.pl

Autor: oatsy40
Źródło: http://www.flickr.com
Kaszuby rozciągają się od Morza Bałtyckiego . W ich obrębie znajdują się piaszczyste wybrzeża a także lasy czy jeziora. Region tenże jest zwany „Szwajcarią Kaszubską” ze względu na jego atuty turystyczne. Szczególnie interesującym dla urlopowiczów jest z całą pewnością zespół Wdzydzkich Jezior, to jest tak zwane „Kaszubskie Morze”. Główne miejscowości Kaszub, w których pielęgnuje się obyczaje oraz język kaszubski to: Wejherowo, Puck, Żukowo, Kartuzy, Bytów oraz Kościerzyna – jeszcze więcej opcji

Kaszuby to miejsce niezwykle interesujące pod względem krajobrazowym. Urocze jeziora, lasy pełne grzybów, pagórki i wzgórza sprawiają, iż centralna część Pojezierza Kaszubskiego mieniona jest „Szwajcarią Kaszubską”, ze względu na podobieństwo do malowniczych pejzaży Szwajcarii. Tym, co także od lat pociąga turystów jest wyrazista odrębność regionalna, dostrzegalna między innymi w tradycji folklorystycznej.

ruszajwpolske.pl/regiony/kaszuby/noclegi/10,index.html

Autor: Chris Kuga
Źródło: http://www.flickr.com

Centrum Edukacji i Promocji Regionu znajdujące się w Szymbarku jest miejscem znanym w całym kraju.

Zrobisz krok naprzód, jeśli zobaczysz, co ma praktyczna oferta. Sprawdź, że naprawdę informacje tam umieszczone są ważne.

Najogromniejszą atrakcją tego nowoczesnego ośrodka jest z pewnością „Dom na głowie”. Już z zewnątrz chata robi niemałe wrażenie na zwiedzających, jednakże prawdziwych emocji możemy zaznać, odwiedzając wnętrza tegoż domku. W skansenie możemy spotkać również inne atrakcje, w tym Dom Sybiraka. Odwiedzając Kaszuby atrakcje których nie można pominąć to: Kartuzy – uznawane za stolicę Kaszub, Zamek Łapalicki, Chmielno – ważny ośrodek turystyczny.

Wyśmienite potrawy kuchni kaszubskiej to następny argument przemawiający za przyjazdem w te regiony. Lokalnych dań można skosztować w rozlicznych lokalnych restauracjach. Smacznych zup taki jak: polewka z węgorza, kwaśna zupa, dziadówka, zupa słodowników, brukiew, gruszkowa, jak też smakowitych dań głównych, np.: rolmopsy, śledź po kaszubsku, smakowity zylc ze śledzia, klopsiki rybne, sandacz po kaszubsku, przepyszna szmurowana kaczka, ferkase, plince, gęś z bulaja czy golce.

Jeśli po przeczytaniu powyższego wpisu w dalszym ciągu masz dodatkowe wątpliwości, to sprawdź dodatkowo to ważne źródło (https://krematoriumgloria.pl/kontakt/) – są tam zbliżone informacje.

Palce lizać!