Garść interesujących wiadomości dotyczących Agencji marketingu bezpośredniego

Co przychodzi ci w pierwszym momencie na myśl, jeżeli słyszysz: marketing bezpośredni? Większości ludzi łączy się on z nachalnymi akwizytorami, zakłócającymi pokój domowy w najmniej właściwych chwilach.


wynajem aut wrocław


To niezbyt akuratne skojarzenie, bo sprzedaż face-to-face jest jedynie małą częścią tejże koncepcji.


Zobacz również

Przeobrażenie osobowości kreacji poprzez biżuterię

naszyjnik z onyksu
Wprowadził: Metropolico.org
Źródło: http://www.flickr.com
Dobór biżuterii jest zależny od stylu, jaki przedkładamy. Biżuterią można odmienić charakter każdej garderoby, w związku z tym w domu zawsze powinno się posiadać jej większy Wybór.


Wszystko rozpoczęło się pod koniec dziewiętnastego stulecia, kiedy to firma Sears opublikowała pierwszy katalog wysyłkowy. Propozycja skierowana była głównie do zamieszkujących odległe tereny wiejskie farmerów, rzadko bywających w dużych miastach, gdzie zlokalizowane były sklepy tej marki. W ów sposób Sears uruchomił innowacyjny, kanał dystrybucji - marketing bezpośredni. Nie oczekiwał, aż konsument pojawi się w punkcie handlowym lub przeczyta reklamę w gazecie - sam najpierw zwrócił się do konsumenta, dając równolegle możliwość posłania informacji zwrotnej, czyli zamówienia. Dziś przedsiębiorstwa często organizują rozliczne konkursy dla nabywców. Organizacja konkursów ma być lepem dla konsumenta- organizacja konkursów.


Wśród typowych instrumentów bezpośredniego marketingu wymienia się tradycyjną pocztę jak też elektroniczną, telefon i reklamę internetową. Naczelną ideą jest tu fakt, iż nabywca nie musi pójść do sklepu, by poznać ofertę oraz dokonać zakupu - otrzymuje pełne informacje na temat wyboru jak też możliwość nawiązania zwrotnego kontaktu celem dokonania zamówienia.
1 2
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.