Full body workout – to świetny trening siłowy

przez | 4 kwietnia 2022
Każdy, kto ćwiczy na siłowni, poszukuje odpowiednich planów treningowych, aby sprawnie ukształtować swoje ciało. Mężczyźni lubią mieć ładnie podkreśloną klatkę piersiową, tak jak kobiety nie ustępują w gimnastyce, aby cieszyć się zgrabną talią, pupą oraz udami. Najlepszym treningiem dla osób ćwiczących na siłowni jest full body workout. Dowiedz się, co możesz z nim osiągnąć, jeżeli i tobie zależy na fantastycznej figurze i dobrej kondycji.

trening

Autor: Piotr Drabik
Źródło: http://www.flickr.com

Trening należy robić podczas jednej sesji treningowej. Jest przeznaczony przede wszystkim dla ludzi, którzy dopiero zaczynają swoja przygodę na siłowni. Możesz go także mieć na uwadze, jeśli po dłuższej przerwie wracasz do treningów oraz chcesz właściwie przygotować się do większego wysiłku. Dzięki full body workout możesz nie tylko systematycznie poprawiać swoją wytrzymałość mięśniową, ale także zredukować niechciane kilogramy, na jakich pozbyciu się także ci zależało.

Trening nie jest monotonny, toteż na pewno się nim nie znudzisz. Ciągle trzeba zmieniać ciężary oraz urządzenia, na jakich ćwiczymy. Jest bardzo dynamiczny oraz powoduje, iż mięśnie stają się napompowane. Ile razy w tygodniu ćwiczyć? Najkorzystniej jest wykonywać plan 3 razy tygodniowo. Można wybrać jedną z trzech metod, zależnie od naszej kondycji. Pierwszą z nich jest trenowanie od największych do najmniejszych partii, a zatem zaczynamy od nóg oraz pleców, aż dojdziemy do bicepsów i tricepsów. Tutaj rozpiska: czytaj.

Druga metoda orientuje się na ćwiczenia partiami, angażując mięśnie ze sobą współpracujące. Ostatnią metodę zaś kieruje się do zaawansowanych, gdyż na początku ćwiczymy partie priorytetowe. Właściwe treningi może przygotować dla nas trener, jakiego znajdziemy na każdej siłowni albo możemy skorzystać z gotowych planów uprzystępnionych na sprawdzonych stronach w Internecie.

sport

Autor: Jens K.
Źródło: http://www.flickr.com

Decydując się na trening full body workout osiągniesz rezultaty, na których ci zależy. Nie zapominaj, by trzymać się szczegółowego planu oraz robić określoną liczbę powtórzeń, a na wczasach będziesz mógł bez skrępowania ściągnąć koszulkę i korzystać z uroków plaży bądź rozebrać się kosząc trawę, by nabrać złocistego odcieniu swojej skóry. Zawsze jednak należy użyć należyty krem do opalania, w przeciwnym razie można nabawić się nieprzyjemnych oparzeń.