Fotokalenarz – fajny prezent na każdą okazję

Szeroki wybór prezentów proponowanych na rynku pozwala nam zamówić atrakcyjny i niezapomniany prezent dla osoby w każdym wieku i o każdych upodobaniach. Sprawa może komplikować się nieco bardziej, kiedy prezent musimy ofiarować więcej niż jednej osobie – przykładowo parze młodej, czy szefostwu w firmie.


kalendarz
Wprowadził: superscheeli
Źródło: http://www.flickr.com
Wówczas nie zawsze uda się trafić w gusta wszystkich obdarowywanych, stąd też w takich sytuacjach wielu z nas wybiera uniwersalne prezenty, czyli takie, które są odpowiednie zarówno dla pan, jak i panów, starych i młodych, bliskiej rodziny czy dalszych krewnych i na różne okazje. Takim uniwersalnym prezentem może być przykładowo fotokalendarz.

Fotokalendarze wykonywane są na ogół przez studia fotograficzne. Najważniejsze jest w tym przypadku posiadanie przynajmniej kilkudziesięciu fotografii tematycznych, które miałyby się znaleźć w takim fotokalendarzu. Zdjęcia te można wykonać i wybrać na własną rękę lub też zlecić ich zrobienie wspomnianej firmie. Przeważnie większych komplikacji w ich wykonaniu praktycznie nie ma – produkuje się typowy kalendarz, a następnie dodaje się do niego najlepsze fotki – pojedyncze zdjęcie na każdy miesiąc roku lub kilka w postaci kolażu.

Tego rodzaju produkt bywa idealnym upominkiem w przypadku wielu okazji – zwłaszcza jeśli chodzi o jubileusze. Będzie to świetny upominek chociażby dla nowożeńców – fotokalendarz może uwzględniać wykonane w trakcie ich ślubu zdjęcia, przypominając dzięki temu wszelkie związane z tym momenty. Fotokalendarz może być też idealnym upominkiem w przypadku rocznicy ślubu oraz w przypadku jubileuszowych urodzin (przeważnie okrągłych: dwudzieste, trzydzieste, czterdzieste itd.).

To od nas zależy tematyka fotokalendarza – jeśli chcemy możemy zdecydować się na zdjęcia z humorem lub zdecydować się na wytworne ujęcia podkreślające klasę wykorzystanych obiektów. Obiektami tymi bowiem nie muszą być rzec jasna tylko i wyłącznie żywe postacie – równie dobrze można zamówić fotografie przedstawiające krajobrazy związane w jakiś sposób z życiem obdarowywanego, czy też rzeczy lub drobiazgi mające dla takiej osoby symboliczne znaczenie. W takim przypadku jednak trzeba bardzo dobrze znać upodobania i losy obdarowywanego.
14/09/04, 14:18:44
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.