Fotokalenarz – upominek na wszystkie okazje

przez | 2 grudnia 2021
Szeroki asortyment upominków proponowanych na rynku pozwala nam kupić oryginalny i pamiętny prezent dla osób w różnym wieku i o różnych zainteresowaniach. Sprawa może komplikować się nieco bardziej, gdy prezent musimy dać więcej niż jednej osobie – a więc na przykład parze młodej, czy szefostwu w firmie.

kalendarz

Autor: superscheeli
Źródło: http://www.flickr.com
Wówczas niekoniecznie uda się trafić w gusta każdego z obdarowywanych z osobna, dlatego w takich przypadkach większość z nas stawia na uniwersalne upominki, a więc takie, które nadają się tak samo dla pan, jak i panów, starych i młodych, bliskiej rodziny czy dalszych znajomych i na różne okazje. Takim uniwersalnym upominkiem może być przykładowo fotokalendarz.

Fotokalendarze przygotowywane są na ogół przez studia fotograficzne. Podstawą jest wówczas posiadanie przynajmniej kilkudziesięciu zdjęć tematycznych, które chcielibyśmy aby znalazły się w fotokalendarzu. Fotografie te możemy wykonać i wybrać na własną rękę lub też zlecić ich zrobienie wspomnianej firmie. W zasadzie większej komplikacji w ich wykonaniu firma nie ma – produkuje się typowy kalendarz, a następnie dodaje się do niego najlepsze fotografie – pojedyncze zdjęcie na dany miesiąc roku albo kilka w formie kolażu.

Tego typu produkt bywa świetnym upominkiem w przypadku licznych okazji – tym bardziej jeżeli chodzi o jubileusze. Będzie to idealny upominek na przykład dla nowożeńców – fotokalendarz może uwzględniać wykonane w trakcie ich ślubu zdjęcia, przypominając dzięki temu wszystkie związane z tym chwile. Fotokalendarz może być także świetnym upominkiem w przypadku rocznicy ślubu oraz w przypadku jubileuszowych urodzin (zwykle okrągłych: dwudzieste, trzydzieste, czterdzieste itd.).

Jeśli na omawiany temat masz zapytania, to poznaj więcej detali (https://kartkownia-zaproszenia.pl/kategoria/zaproszenia-na-18-urodziny/zaproszenie-na-18-urodziny-pink-focus) na prezentowane zagadnienie, klikając tutaj – informacje będą z pewnością ważne.

To od nas zależy tematyka fotokalendarza – jeśli chcemy możemy postawić na zdjęcia z humorem albo zdecydować się na wytworne ujęcia akcentujące styl wykorzystanych obiektów. Obiektami tymi bowiem nie muszą być rzec jasna tylko i wyłącznie żywe postacie – równie dobrze można postawić fotografie przedstawiające krajobrazy związane w konkretny sposób z życiem osoby obdarowywanej, czy też przedmioty lub drobiazgi mające dla takiej osoby symboliczne znaczenie. W takim przypadku jednak trzeba bardzo dobrze znać preferencje i losy osoby obdarowywanej.