Duże zastosowanie oleju z drzewa arganowego

Olej arganowy jest otrzymywany z drzewa arganowego, które rośnie wyłącznie w południowo-zachodniej części Maroka. Procedura jego uzyskiwania jest uciążliwy, bowiem produkowany jest ręcznie.


olej arganowy sklep
Źródło: pixabay.com


Olej ten dzięki swoim własnościom zdrowotnym i pielęgnacyjnym posiada szerokie zastosowanie tak kuchni, jak i w kosmetyce. Jednakże poważa się go nie tylko z owego powodu.


Olej arganowy sklep oferuje w dwóch rodzajach. Do celów spożywczych sporządza się z uprażonych nasion drzewa arganowego. Charakteryzuje się ciemnozłotym kolorem i oryginalnym orzechowym posmakiem i zapachem. Z kolei olej arganowy kosmetyczny tłoczy się z nieprażonych nasion. Jest on o wiele jaśniejszy niż ten przeznaczony do konsumpcji i ma nieznacznie kwaskowy zapach.


Zobacz również

Dlaczego tak ważna jest szybkość i łatwość w zakupie suplementów oraz kosmetyków z aptek? Co przyda się na co dzień?

para na parkiecie - wesele
Wprowadził: Nicki Dugan Pogue
Źródło: http://www.flickr.com
Łatwa dostępność do różnego rodzaju suplementów diety albo kosmetyków jest dzisiaj doskonała, co jest na pewno dobrą sprawą. W ten sposób można szybciej i samodzielnie dać sobie radę z częścią przypadłości, które przytrafić mogą się co dzień.


Substancje które są w tym oleju posiadają przymioty pielęgnujące. Antyoksydanty, w tym witamina E przeciwdziałają przebiegom starzenia się cery, a więc zapobiegają powstawaniu zmarszczek i zmniejszają już te będące. W związku z tym olej arganowy jest przeznaczony przede wszystkim do pielęgnowania cery dojrzałej z symptomami starzenia, podrażnionej, zniszczonej. Dodatkowo ochrania skórę przed zanieczyszczeniami. Wskazany jest również jednostkom chorobami takimi jak łuszczyca, lub egzema.


Ludzki szkielet
Wprowadził: Thomas Quine
Źródło: http://www.flickr.com


Olej arganowy jest nadzwyczaj lubiany przez kucharzy, nadaje posiłkom europejskim wschodnią nutę. Na jego podłożu wolno przygotować sosy i zalewy. Jest także wspaniałym uzupełnieniem do potraw rybnych i mięs.


Najlepiej go dołączać do dań bezpośrednio przed podaniem, w ten sposób, żeby nie utracił swoich prawdziwych właściwości. Niewskazane jest stosowanie go do smażenia.
18/01/18, 11:07:51
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.