Domowe metody na zmarszczki

przez | 16 sierpnia 2021
Nasilenie a także przedwczesne występowanie bruzd może być genetycznie uwarunkowane, stąd lepiej przedtem zapobiegać ich powstawaniu przez masaże buzi, odpowiednią dietę oraz uzupełnianie kolagenu poprzez stosowanie odpowiednich kremów.
Bruzdy to skutek uboczny procesu starzenia się skóry, jaka traci swoją sprężystość.

kosmetyki marki Garnier

Autor: Macnetize.com
Źródło: http://www.flickr.com
kosmetyki

Autor: Ayu Laurence
Źródło: http://www.flickr.com

Spowodowane jest to zanikiem lub ubytkiem włókien w skórze właściwej, które odpowiadają za jej jędrność: elastyny i kolagenu. Wśród innych przyczyn przedwczesnego starzenia się skóry można wymienić: wpływ promieni UV w trakcie opalania się na słońcu albo w solarium, które bardzo wysuszają skórę, palenie papierosów – nikotyna zatruwa skórę, przez co niszczy cenne włókna, odchudzanie lub zła dieta, też w ogromnym stopniu oddziałuje na powstawanie zmian skórnych. Może powodować spadek hormonów, a tym samym przyczyniać się do pojawiania się zmarszczek.
Jak się ich pozbyć? Jak to na ogół bywa łatwiej zapobiec aniżeli uzdrawiać.

Jeżeli interesuje Cię problematyka omawiana w niniejszym materiale, sprawdź pełną ofertę (https://shapeofu.pl/), a z pewnością będzie ona dla Ciebie warta zainteresowania.

Powinniśmy dbać o własna cerę odpowiednio wcześniej, ażeby zapobiec przedwczesnemu pojawianiu się zmarszczek. W przeciwdziałaniu ważne jest, aby: unikać opalania, wkładać okulary z wielkimi szkłami, żeby ochronić skórę naokoło oczu, używać kosmetyków z filtrem, masować skórę twarzy min. dwie minuty dziennie, wypijać duże ilości wody, by uzupełnić deficyty minerałów oraz witamin zawartych w niej, należycie się odżywiać i prowadzić czynny tryb życia, nie palić papierosów, nie przesadzać z trunkiem i pozostałymi używkami.

Warto pamiętać, iż z wiekiem nasza skóra traci wodę. By utrzymać prawidłowy poziom nawilżenia, warto nakładać na twarz substancje, które utworzą na jej powierzchni cienką powłokę w postaci filmu.