Doktor – w jaki sposób go wybrać? W jaki sposób wyszukać tego najlepszego i najbardziej obeznanego specjalistę? Podpowiadamy

Planujesz iść do lekarza? A może do dentysty? Z pewnością jesteś bardzo podenerwowany. W końcu każdy z nas chce przekazać swoje zdrowie w jak najlepsze i godne zaufania ręce. Ale z tym jest niestety bardzo różnie. Jak w każdym zawodzie tak i w tym fachu istnieją medycy zarówno z powołania, jak i ci, którzy są dalecy od profesjonalizmu. Jednak w tym przypadku ma to niestety duże znaczenie. Gra toczy się przecież o ludzkie zdrowie. Stąd też warto odłożyć na bok nawet kwestie finansowe. Czym się jednak kierować przy wyborze lekarza? Na jakie kwestie w szczególności zważać?
Jedną z oczywistych spraw, które zapewne wiele nam powiedzą o stosunku medyka do chorych, jest wygląd jego gabinetu. Czy jest on dobrze wyposażony? Zadbany? Czy lekarz używa jednorazowych rękawic i czy narzędzia, którymi się posługuje można uznać za sterylne? Każdy odpowiedzialny lekarz winien wiedzieć, że istnieje coś takiego jak myjnia dezynfektor. Tam elementy takie jak sterylizatory parowe są dokładnie czyszczone. Jest to bardzo istotne zarówno dla samego lekarza, jak i – a może i w szczególności – dla pacjentów. Nigdy przecież nie wiadomo, kim była osoba, która przed nami odwiedziła lekarza, na jakie choroby cierpi i czym możemy się od niej zarazić.
Lekarz
Wprowadził: http://pixabay.com
Źródło: http://pixabay.com


Zobacz również

Jakie problemy czekają na osoby chcące się leczyć w państwowych placówkach leczniczych, zalety medycznych abonamentów

pacjent u lekarza
Wprowadził: osseous
Źródło: http://www.flickr.com
Szukając porady u specjalistów ludzie w coraz większej ilości przypadków będą się kierować w kierunku prywatnych placówek leczniczych. Niestety powszechna opieka w naszym kraju wygląda przerażająco. Do części specjalistów czeka się miesiącami, a pojawiają się sytuacje, że i ktoś otrzymywał termin za dwa lata. Jednak jeśli się zdarzy coś poważniejszego nie można czekać tak długo, a szanse na szybszy termin nawet w takich przypadkach nie są duże.


Co jeszcze warto brać pod uwagę? Na pewno istotny jest stosunek lekarza do pacjenta. Czy wygląda on na szczerze zainteresowanego osobą, która do niego przyszła? Czy nie obce są mu jej problemy? Czy uważnie słucha? Czy zadaje pytania i jak bardzo są one wnikliwe? To bardzo istotne, aby lekarzowi bardzo zależało na udzieleniu pomocy pacjentowi. Czasami zdarza się, że po latach pracy lekarzy dopada „znieczulica”, że stają się oni obojętni na ludzkie losy. Takich lekarzy powinniśmy więcej o myjni dezynfektorze.


Inna, jednakże nie mniej kluczowa sprawa, to rzecz jasna poziom wiedzy lekarza, to, czy jest rzeczywiście kompetentny. Z tym bywa niestety bardzo różnie, a dodatkowo mało kto jest w stanie to ocenić podczas pierwszego kontaktu. Z tego powodu warto zasięgnąć opinii dotychczasowych pacjentów, poprosić, by podzielili się swoimi sugestiami. W ten sposób na pewno niebawem trafimy na prawdziwego specjalistę. Kliknij na i wzbigać swoją wiedzę.
19/05/15, 15:08:16
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.