Dobry pomysł na rehabilitację

przez | 9 lipca 2021
Od dawna jasne jest, że zwierzęta mogą pomóc we właściwym rozwoju małych dzieci i mogą też pomóc w swoistego rodzaju wyciszeniu i uspokojeniu się ludziom starszym. Między innymi z tego powodu w wielu mieszkaniach są zwierzęta.

Nie chodzi jedynie o zmobilizowanie dzieci do np. obowiązków związanych z tym, że w domu jest zwierzę, ale zwierzę prowadzi do tego, że w domu panuje całkiem inna atmosfera. We wspomaganiu koordynacji psycho-ruchowej najlepszym zwierzęciem okazuje się koń. Pomaga on małym i dużym pacjentom w ich rehabilitacji. Taka profesjonalna hipoterapia potrafi zdziałać cuda. Koń jest dla pacjenta, prawie tak samo istotny, jak pies przewodnik dla osoby niewidomej. Jednak nie oznacza to, że dziecko, które nie ma pełnej sprawności ruchowej ma prowadzać ze sobą wszędzie kucyka. Chodzi, o to, że dziecko będąc na koniu czuje się bezpiecznie. Taka rehabilitacja jest bardzo potrzebna dla osób z różnego rodzaju zaburzeniami. Hipoterapia świetnie wspiera różne inne rehabilitacje. By hipoterapia miała sens dobrze, żeby dziecko regularnie brało udział w takich zajęć.

Hobby, które pozwala na lepsze życieKażda osoba, która nie miała nigdy okazji jeździć konno powinna, natychmiast to zmienić. Każda stadnina koni prowadzi szkółkę jeździecką i ma w swojej ofercie opcje wykupienia kilkunastu minut ma początek. A Ci, którzy uważają, że jazda konna nie jest dla nich i są pełni obaw, powinny pomyśleć o rehabilitacji – hipoterapii, czyli o osobach, które mimo swych ułomności jeżdżą konno. Nie trzeba się bać, konie wyczuwają strach, trzeba po prostu trochę pobyć w stadninie by poczuć tą siłę, która płynie od tych zwierząt. Osoby pracujące w stadninie powiedzą w jaki sposób się zachować siedząc na koniu. Poza tym nikt samych nas nie puści.

Początkowo będziemy prowadzeni przez kogoś. A jeśli obawa będzie duża, to nawet przez cały czas będziemy mieli obok siebie pracownika stadniny. Po dłuższej chwili przyzwyczaimy się do siodła. Obawy z każda minutą staną się mniejsze i niemalże na pewno zechcemy chcieli wrócić na kolejną lekcję. Konie są w stanie uspokoić nawet najbardziej nerwową osobę. Tak, więc jeżeli nie mamy czasu by w codziennym dniu wziąć oddech i rzeczywiście się odprężyć to wizyta w stadninie będzie genialnym rozwiązaniem – Stajnia Iskra – stadnina koni to miejsce, gdzie naprawdę można zapomnieć o troskach codzienności. I co bardzo istotne, dla konia nie jest ważne czy mamy dużo pieniędzy, czy jesteśmy zdrowi czy chorzy, te zwierzęta wszystkich traktują w taki sam sposób

.