Dobroczynne oddziaływanie lamp antydepresyjnych dla ludzi ze skłonnościami do depresji i odczuwających ustawiczne zmęczenie

przez | 13 stycznia 2022
Badania nad cechami fal świetlnych, dowodzą, że właściwa długość fali świetlnej może bezpośrednio działać na pracę organizmu człowieka. Zarówno światło dzienne, jak i sztuczne przedostaje się do naszego organizmu.

Dziewczyna

Autor: tippi t
Źródło: http://www.flickr.com
Przenika przez tkanki skórne, wiadomo jednak, że najefektywniejsze są fale widzialne dostarczane za pomocą narządu wzroku. Nie wszystkie możemy zobaczyć. Zależnie od długości, fale rozróżniamy widzialne i niewidzialne dla ludzkiego oka. Mają odmienne działanie fizjologiczne i w różnym zakresie są wykorzystywane w leczeniu. Dla pozytywnego samopoczucia organizm ludzki potrzebuje energii.

Kiedy jej nie ma czujemy się ospali, jesteśmy przemęczeni. Fala elektromagnetyczna może relaksować i lampa depresja (lampa lecząca depresję sezonową) zanika, odzyskuje się siły witalne. Oświetlenie do światłoterapii, powszechnie nazywane lampami antydepresyjnymi, to uzupełnienie koniecznej dziennej dozy światła słonecznego. Dzięki fototerapii ciało człowieka odzyskuje harmonię na dłuższy czas, nieraz na stałe. dzięki temu można zredukować porcje leków lub z nich zrezygnować. Jeśli osoba poczuje się źle, powraca na kolejne spotkania . Najczęściej wystarczy zgłosić się na dziesięć kolejnych naświetlań (). Moc i zabarwienie światła oraz częstotliwość bodźców są dobierane do choroby. Lampa antydepresyjna ma żarówki emitujące białe światło, dużo większe aniżeli tradycyjne lampy kwarcowe.

Istotną zaletą jest to, że oszczędzają energię. W czasie sesji należy być w odpowiedniej odległości od źródła światła, która dla każdej lampy jest inna a opisana przez producenta.

Poszukujesz ekstra informacji, aby poszerzyć swą wiedzę na ów temat? Namawiamy do kolejnego wpisu. Odnajdziesz go na portalu (https://www.cpsens.pl/oferta/konsultacje-psychologiczne/) pod linkiem.

Nie ma żadnej potrzeby patrzenia wprost, na światło podczas trwania całej sesji. Można w tym samym czasie czytać książkę, pisać, patrzyć na telewizję lub wykonywać różne rzeczy. Wybór adekwatnej lampy antydepresyjnej zależeć będzie zwłaszcza od trybu życia. Kupując taką lampę trzeba rozważyć swój model dnia i zastanowić się w jakim czasie i jaką część czasu możemy przeznaczyć na naświetlanie.