Dlaczego jednak Anglia i tamtejszy system podatkowy? A może jednak zostać w kraju i współtworzyć budżet nas wszystkich?

przez | 4 marca 2022
Nasi Krajanie od wieków znani są z przedsiębiorczości. Obcokrajowcy chwalą nas za pracowitość, dążenie do celu oraz elastyczne dopasowywanie się do zaistniałej sytuacji. Czasami nie jest to jednak zaradność w takim modelu. Nastawienie na utarg, umiejętność unikania niedogodności oraz inteligentne podchodzenie do kryzysów to tylko kilka z cech, które lata systemu socjalistycznego wykształciły u Polaków.

podatek

Autor: eFile989
Źródło: http://www.flickr.com
Relatywnie duża ilość Polaków woli mieć własny biznes, w którym będzie kierować swoim przedsiębiorstwem na swój sposób. Podobnie sprawa się ma z formalizowaniem firmy. Zakładanie działalności gospodarczej od dłuższego czasu przyprawia dużą ilość kłopotów przedsiębiorcom. Z jednej strony wygodnictwo i chęć działania w najprostszy sposób na samym początku powodują, że owo formalizowanie przebiega w granicach państwa. Jednak z drugiej strony są duże składki, podatki oraz przeciwieństwa, które niesie za sobą rodzimy system prawny.

Stąd duża grupa przedsiębiorców rozgląda się za alternatywami.Jednym z nich jest zakładanie działalności gospodarczej poza granicami kraju.

Ten artykuł omawia rzeczywiście ciekawe kwestie, jednak przeczytaj jeszcze tamto źródło – na pewno stwierdzisz, że są wartościowe.

Stosunkowo popularnych wyborem wydaje się Wielka Brytania, która udostępnia konkurencyjne możliwości dla formalizowania raczkujących biznesów.

podatek

Autor: GotCredit
Źródło: http://www.flickr.com
Oprócz łatwości działania i klarowności zobowiązań, daje niewysokie stawki podatkowe w stosunku do generowanych przychodów. Dodatkowym negatywnym aspektem polskiego prawa podatkowego są kary. Nieterminowe płatności są piętnowane poprzez ośmioprocentowe odsetki ZUS , które abstrahując od tego i tak są niższe niż kilka lat temu. Prawdę mówiąc wprowadza się ułatwienia takie jak dowód wewnętrzny . Zastępuje on fakturę w sytuacji, gdy nie trzeba jej wystawiać. Dla firm jest to podkładka w wielu sytuacjach, takich jak wyjazdy służbowe, płatności za media. Nie jest to jednak wystarczająca zachęta, by zaradny biznesman rzucił Wyspy i wrócił z biznesem do kraju.

Tworzenie prężnie rozwijającego się i dochodowego przedsiębiorstwa wiąże się z wieloma wyrzeczeniami i byciem świadomym częstych zmian. Czasami są to zmiany tak duże, że mogą obejmować nawet przeprowadzkę do innego kraju. Jednak na szczęście prawo pozwala na jedynie formalną zmianę adresu, a samym przedsiębiorstwem będzie się i tak zarządzać z każdego miejsca na świecie. Więcej na