Dlaczego dzieci uwielbiają okres przedświąteczny, jak przygotować sprawnie mikołajki w przedszkolu.

przez | 10 lipca 2021
Zbliżający się czas Bożego Narodzenia to dla wszystkich dzieci czas ogromnej ilości rozmaitych wrażeń. Świąteczne drzewka, mikołajowe i świąteczne prezenty sprawiają, że niektóre dzieci nie mogą się wręcz doczekać nadejścia grudnia. Ogromnie dużo w tym czasie zaczyna się także dziać w różnego rodzaju marketach i sklepach. Sprzedawcy wiedzą od dawnego czasu, że do zachęcenia klientów potrzeba odpowiednich bodźców, dlatego też świąteczna atmosfera zaczyna się pojawiać w niektórych z nich już w połowie listopada.

mikołaj i renifery

Źródło: pixabay.com

Już w tym czasie stawiane są się kolorowe drzewka, ogromne ilości światełek, a z głośników puszczane są świąteczne kolędy. Sporo dzieje się również szóstego 6 grudnia i przed samymi świętami. W tym okresie mikołaj w centrum handlowym to norma, w niektórych wręcz się kłębi od czerwonych czapek i białych bród. Jednak o ile małe dzieci uwielbiają to wszystko, to większość rodziców tego typu sytuacja może nieco drażnić. Jeśli wszystko trwać będzie za długo, to w pewnym momencie nadejść może znużenie tym wszystkim, i w sumie osiągnie się zupełnie odwrotny efekt. O ile na mikołajki do handlowego centrum dużo dzieci po prostu nie dotrze, to jeśli chodzi do przedszkola, to z pewnością tam będzie mieć okazję spotkać prawdziwego Mikołaja. Mikołajki w przedszkolu od wielu lat są ogromnie popularne wśród dzieci, i chyba ciężko znaleźć placówkę, która czegoś takiego by nie zorganizowała.

bałwanek

Źródło: pixabay.com

Przebieg tego typu imprez jest zwykle podobny do siebie. Dorośli ustalają wcześniej, jakie paczki będą dawane przedszkolakom i składają się na to. Następnie przedszkole kupuje wszystko, co potrzeba i robi z tego paczki, a w odpowiednim dniu zjawia się najprawdziwszy Święty Mikołaj (http://www.strojemikolaja.pl/sztuczny-brzuch-brzuch-mikolaja/prod_83.php) i wręcza szczęśliwym dzieciom te upominki. Jeżeli Mikołaj – zaopatrz się w strój Mikołaja w Warszawie – wykazuje się zaangażowaniem, to i przez kilka godzin będzie się mógł doskonale bawić z przedszkolakami (zamów Mikołaja do przedszkola). Wszyscy chętni mogą go wyszarpać za brodę, przymierzyć czapkę czy nawet zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie. Takie wydarzenia pozostają na długi czas w pamięci, jest więc zrozumiałe, że wiele dzieci już nie może się doczekać tego okresu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*