Dlaczego debet dla początkujących przedsiębiorców jest tak trudno osiągalny?

przez | 16 sierpnia 2021
Działalności, jakie na rynku funkcjonują nie dłużej aniżeli trzy miesiące mogą napotkać na ogromny kłopot z otrzymaniem debetu na koncie należącym do firmy. Konto dla firm z debetem okazuje się nieosiągalne dla osoby z takim niedużym stażem na rynku. Mają możliwość oni starać się o debet na rachunku wyłącznie w paru krajowych instytucjach bankowych. Oferowane przez nie kwoty nie wydają się raczej duże, ale ułatwiają przedsiębiorcom na zachowanie płynności w kwestii finansów, i nie jeden raz przesądzają o istnieniu małej działalności.

finanse
Osoby, które rozpoczynają działalność gospodarczą, potrzebują nie tylko oferującego duże możliwości i niedrogiego w prowadzeniu konta firmowego, a coraz cześciej zwracają także uwagę na umożliwienie otrzymania debetu na koncie.

Nie jesteś pewien odnośnie tego zagadnienia? Po prostu sprawdź szczegóły jak napisać wypowiedzenie umowy przedstawione dokładnie tu. Wszystko było dogłębnie opisane.

Konto dla firm z debetem to najciekawsza opcja, bo pieniądze na start są główną z najważniejszych potrzeb raczkujących biznesmenów – . Duża część z nich nie posiada nawet małych oszczędności albo możliwości wzięcia pieniędzy od bliskich: rodziców czy znajomych, a na początkowym poziomie budowania firmy trudno jest pozyskać pieniądze z zewnątrz.

Czy analizowana tematyka żywo Cię zajęła? Jeżeli tak, to kliknij ten link, a tam zobaczmy także (http://www.pitprojekt.pl/bazawiedzy/wybor-sposobu-opodatkowania-pit-37-pit-36/) inne artykuły.

Pierwszą z najczęściej wykorzystywanych form otrzymania finansów na rozbudowę firmy są pożyczki bankowe.

finanse

Autor: Piotr Drabik
Źródło: http://www.flickr.com
Z ankiety niezależnego biura analizy prognoz na rynku, zrobionej w bardzo wielu instytucjach finansowych, wynika jednak, iż mało takich instytucji jest skłonnych udzielić debet przedsiębiorcy bez odpowiednio określonego rynkowego stażu. W wypadku mikrofirm, których działalność prowadzona jest nie dłużej niż kwartał, na tego typu formę pieniężnego wsparcia można się załapać tylko w pięciu polskich instytucjach bankowych. Konto dla firm z debetem nie powinno zostać aż tak obwarowane, bo tego typu sposób niewielkiej krótkiej chwilówki bywa często wyłączną formą wsparcia, na jaką mają możliwość liczyć młodzi biznesmeni budujący swoją markę na rynku.