Dlaczego bezmyślnie podążamy za modą? Czy ma to sens, czy lepiej znaleźć swój styl i go rozwijać?

przez | 10 lipca 2021
Jak to właściwie jest, iż bez problemu i większego zastanowienia wyrzucamy całkiem sprawne rzecz? Są to rzeczy najczęściej prawie nieużywane, wyrzucamy je tylko dlatego, bo przestały być modne. Ile więc typów par spodni, koszulek i innych fragmentów garderoby znalazło się w taki sposób na śmietniku? Na pewno jest to bardzo duża liczba. Z jakiego powodu w ten sposób robimy, wyrzucamy w dobrym stanie rzeczy, jakie mogą nam się jeszcze przydać i kupujemy coś nowego, modnego. Jedna z ciekawych teorii mówi, że jesteśmy po prostu gatunkiem stadnym i podążamy za trendami, jakie ktoś lansuje, ktoś bardziej znany oraz popularny.

moda

Autor: Łukasz Dunikowski
Źródło: http://www.flickr.com/
Bardzo dobrze wykorzystują to producenci oraz spece od marketingu.

Czy masz zamiar może poddać tę kwestię dalszej analizie? Jeśli tak, to zweryfikuj serwis (www.suknie-slubne.warszawa.pl/), który omawia podobne zagadnienia.

Lubimy naśladować innych, gdyż czujemy się w takim momencie bezpiecznie, dążenie do unifikacji jest w związku z tym dosyć naturalnym procesem, z jakim posiada styczność każdy z ludzi. Każdy również poszukuje pokrewnych dusz, a jednocześnie upodabnia się do nich, ponieważ lepsze to niż życie na uboczu czy odtrącenie przez ludzi – czytaj więcej.

Chcemy być więc w grupie takich osób, wyglądać jak one, nosić takie same obuwie damskie Converse czy identyczne dodatki damskie. Może to i średnio oryginalne, lecz dzięki temu nie ma żadnego ryzyka. Wiadomo natomiast, iż prowokatorami wszelkiego rodzaju zmian w modzie są osoby znane. To oni, i z pewnością nie za darmo rzecz jasna, promują nowe pomysły i nowe kreacje. Tendencje w modzie ustalają właśnie ci, którzy są oglądani przez innych. Ci, którzy kreują modę chcą być inni od reszty, a kiedy reszta chce ich doścignąć, oni mają już inne pomysły i znów są o kilka długości do przodu. W ten sposób wciąż gonimy za nowymi trendami, choć nigdy nie będziemy całkiem zadowoleni. Wydajemy na to całą masę środków pieniężnych. 


moda

Autor: Santiago Matan
Źródło: http://www.flickr.com
Tymczasem miast gonić za wciąż to nowymi trendami lepiej zdecydować się na szukanie własnego stylu, przez co nie stracimy za wiele pieniędzy.

Kiedy zainteresuje Cię ten temat, obejrzyj ponadto (https://www.skalnik.pl/sprzet-zimowy/skituring/skituring-narty) podobne nasze strony, które omawiają to zagadnienie – z pewnością również Cię zaabsorbują.

Trzeba przekonać się w jakich rzeczach dobrze wyglądamy, jaki mamy wybór w takim zakresie, sprawdźmy w związku z tym różnego rodzaju możliwości, przykładowo płaszcze męskie Olsztyn albo kamizelki ślubne, aby przekonać się, co do różnych możliwych wyborów. Dzięki temu jest szansa, że będziemy prezentować się modnie, a do tego nie wydamy aż tak dużo pieniędzy. Kwestia finansów jest też przecież ważna, tym bardziej dla osób, jakie nie posiadają zbyt dużych pieniędzy – po przejściu na stronę.