Stop depresji!

Depresja sprawia, że gaśnie radość życia, przyszłość ukazuje się jako seria pustych dni, a przeszłość jawi się jako pasmo porażek. Stanowi temu, towarzyszy smutek, rozpacz i żal. Coś, co jedni z nas odczuwają jak chwilowe niepowodzenie, dla innych jest życiowym nieszczęściem.
Sporo osób cierpi na depresje sezonowe. Do niektórych depresja ”puka” jesienią, do innych wiosną. Dlaczego?

depresja
Wprowadził: Holly Lay
Źródło: http://www.flickr.com
Zimą i jesienią, kiedy dzień jest krótki i nie ma| słońca, zapadamy w „zimowy sen”. Ludzie czują się znużeni, senni, obojętni, szwankuje intelekt. Wydawałoby się, że kiedy nadchodzi wiosna, lato, wydłuża się dzień i świeci słońce, depresja nie powinna nas dotyczyć. Niestety, na przekór naturze, chorujemy. Szybki wybuch przyrody powoduje, iż człowiek nie daje rady dotrzymać jej kroku. Zostaje w tyle, pojawiają się kłopoty z nastrojem. Z tego powodu, na depresję może zachorować i Hiszpan i Eskimos.

Mimo iż podłoża jej powstawania nie zostały jeszcze odkryte, sądzi się, iż znaczącym czynnikiem jest niedobór światła słonecznego docierającego do naszych oczu. Biorąc pod uwagę, przynoszącym największe efekty sposobem leczenia tego zaburzenia jest fototerapia z zastosowaniem specjalnych do tego celu lamp fluorescencyjnych. Lampa antydepresyjna pomaga w naświetlaniu oczu pacjenta sztucznym jasnym światłem o mocy zbliżonej do naturalnego, jednak kilka lub kilkanaście razy mocniejszym od zwykłego domowego oświetlenia - lampa antydepresyjna - sprawdź. Wykryto, że dawka sztucznego światła zbawiennie wpływa na wydzielanie hormonów oraz przekaźników mózgowych.
leczenie światłem
Wprowadził: Keoni Cabral
Źródło: http://www.flickr.com
Korzystne dla samopoczucia chorych okazują się również zimowe wyjazdy do krajów Europy Południowej. Również wskazane jest unikanie trudnych sytuacji, oraz jak największy odpoczynek w tym trudnym okresie. Dobrze jest także częściej wychodzić jak najczęściej na spacery i otaczać się życzliwymi ludźmi (znacznie więcej przeczytasz na www na http://www.ilumina.pl/) .

Każdy z nas miewa chwile słabości. Jak rozpoznać, że chandra zamienia się w chorobę?

Zobacz również

Obsługa techniczna różnych imprez - co powinieneś w tym temacie się dowiedzieć

impreza
Wprowadził: Thomas Galvez
Źródło: http://www.flickr.com
Świetne rozwiązanie, kiedy chodzi o imprezę masową to zwrócenie na nią uwagi jak największej ilości osób. Osoby, które pojawiają się na takiej imprezie chciałyby doskonałej jakości, nawet, jeśli nie musiały płacić za wstęp nawet grosza. A żeby wszystko bardzo dobrze było słychać konieczni są ludzie. Taka obsługa techniczna imprez to bardzo istotna sprawa. Niektórzy twierdzą, że to prosta sprawa, ale wcale tak nie jest.


Kiedy obniżony nastrój zaczyna przeszkadzać nam żyć, a codzienność przypomina walkę z ruchomymi piaskami, należy jak najszybciej wybrać się do psychiatry. Depresję można leczyć!
17/08/18, 08:16:11
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.