Depilacja

przez | 22 grudnia 2021
Od dłuższego czasu jednym z najczęściej wykonywanych zabiegów kosmetycznych jest depilacja. W przypadku panów jest to przede wszystkim usuwanie zarostu na twarzy. U kobiet wyboru miejsc do depilacji dokonuje się w oparciu o indywidualne preferencje i typ owłosienia. Jest to więc sprawa indywidualna.

Dbaj o nogi w pracy i w domu

Autor: Future PR
Źródło: Future PR
Depilacja może przebiegać różnymi metodami. Poza sposobami tradycyjnymi obecnie często wykorzystuje się do tego celu nowoczesny sprzęt, jakim jest laser diodowy. Różnorodne metody odznaczają się także zróżnicowaną skutecznością, przejawiającą się głównie w szybkości odrastania włosów.

Depilacja w domu

Usuwania zbędnego owłosienia dokonuje się samodzielnie różnymi metodami. Podstawową stanowi golenie. W dawnych czasach do tego celu używane były brzytwy i żyletki. Na dzień dzisiejszy najpopularniejsze kupowane są jednorazowe maszynki do golenia. Mogą one zawierać dwa lub trzy ostrza, niekiedy mają także wymienne wkłady.

Czytasz tutaj niezwykle absorbujące wiadomości, ale kliknij bez obaw tu, gdyż to bez dwóch zdań treść (http://kelis.com.pl/) – ona także Cię zaciekawi!

Stworzone są zarówno dla mężczyzn, jak i kobiet. Wymagają używania kosmetyków w postaci pianki lub żelu do golenia. Ich skuteczność niestety jest niska, owłosienie bardzo szybko powraca. Tutaj więcej newsów: najlepsze kosmetyki dla włosów.

Alternatywę stanowią golarki i depilatory na prąd lub na baterie. Ich niewątpliwą zaletą jest możliwość wielokrotnego używania oraz wygoda w używaniu. Są również skuteczniejsze od zwykłych maszynek. Depilatory dla pań to przyrządy ciągle udoskonalane; wciąż jednak stosowanie ich powoduje ból. Podobnie kwestia przedstawia się w aspekcie plastrów z woskiem. Tę metodę także można wykorzystywać samodzielnie. Służy jednak do usuwania owłosienia tylko z niektórych miejsc, ponadto wiąże się z wysokim poziomem bólu. Dla zainteresowanych tematem:Usuwanie owłosienia w gabinecie kosmetycznym

Coraz więcej ludzi decyduje się na usuwanie zbędnego owłosienia w salonie kosmetycznym. Ceny takich zabiegów są o wiele większe niż w przypadku depilacji samodzielnej, powodują jednak o wiele lepsze efekty. Dużą popularność zyskało ostatnio wykorzystanie takich technologii jak laser diodowy. Równie popularna jest fotodepilacja. Obydwa zabiegi są raczej mało bolesne, cechuje je za to duża skuteczność. Ich ceny są zróżnicowane zależnie od miejsca, z którego usuwa się włosy.