Czym wyróżnia się psychoterapia psychodynamiczna i gdzie szukać w tej dziedzinie?

przez | 23 czerwca 2022
Każdy psychoterapeuta buduje swoje działania na danej metodzie psychoterapii. Różnorakie metody wynikają z wielu koncepcji rozwoju i funkcjonowania istoty ludzkiej, a co co się z tym wiąże różnych tez powstawania zaburzeń psychicznych.
Da się wyróżnić kilka wiodących orientacji teoretycznych, na podstawie których powstały różne formy psychoterapii – psychoterapia behawioralna, psychoterapia poznawcza, psychoterapia systemowa, psychoterapia Gestalt, psychoterapia zorientowana na proces, programowanie neurolingwistyczne, psychoterapia psychodynamiczna.

Tatuaż

Autor: Enrique Buscapé
Źródło: http://www.flickr.com

psychoterapia psychodynamiczna wrocław

Autor: Dafi
Źródło: Dafi
Jeśli kogoś interesuje dobry psycholog Wrocław ma wiele do zaoferowania. W tym mieście nie można mieć trudności zew wyszukaniu lekarza, który dobierze właściwy rodzaj terapii, tak by była ona możliwe najskuteczniejsza.
bezpłodność
Ostatnia z wymienionych, czyli psychoterapia psychodynamiczna znana również jako psychoterapia analpsychoterapia mińsk mazowieckirapia zaburzeń psychicznych, opierająca się głownie na psychoanalizie. Zgodnie z nią głównymi objawami chorobowymi są nieświadome popędy, jakim cenzura nie zezwala na kroczenie do świadomości oraz realizację. Efektem tejże choroby są inne drogi ujścia popędów, które określa się jako objawy neurotyczne. Terapia psychodynamiczna może przyjmować kilka form, jednak wszystkie posiadają wspólne cechy, jak na przykład nacisk na znaczenie wewnątrzpsychicznych konfliktów i ich związek z dzieciństwem, postrzeganie mechanizmów obronnych jako kreowanych w celu uniknięcia konsekwencji konfliktu jak również użycie wolnych skojarzeń jako kluczowej metody badania problemów i konfliktów wewnętrznych. Według specjalistów psychoterapii psychodynamicznej pacjent musi uświadomić sobie przeżycia, które wyparł do podświadomości, musi zidentyfikować swoje faktyczne potrzeby i pragnienia oraz przekonać się, iż wbrew odczuwanym przez niego lękom, nie stanowią one zagrożenia i nie są niebezpieczne.

O sukcesie takiej głębokiej wewnętrznej analizy można mówić, wtedy gdy pacjent rezygnuje ze wskazanych mechanizmów obronnych oraz uda mu się wypracować całkiem nowe. Jeżeli kogoś ciekawi psychoterapia – tutaj – psychodynamiczna Wrocław Zdobądź więcej info będzie idealnym celem, ponieważ w tym właśnie miejscu działa wiele gabinetów prowadzonych przez lekarzy specjalizujących się w tej metodzie terapii.