Czym się cechuje znana od tysięcy lat aromaterapia, opis jej najpopularniejszych rodzajów.

przez | 30 czerwca 2022
Już przed wieloma laty ludzie doskonale wiedzieli, w jaki sposób wykorzystywać można olejki eteryczne do celów leczniczych. Różnego rodzaju zapachowe mieszanki, oparte przede wszystkim na naturalnych ziołach, stosowano bardzo podczas leczenia różnych dolegliwości i schorzeń. Obecnie aromaterapia, bo tak jest zwana dziedzina zajmująca się leczeniem przy pomocy zapachu, zyskała jeszcze sporo naukowych podstaw. Dokładnie sprawdzono wpływ poszczególnych składników mieszanek zapachowych, co potwierdziło tylko ich mnóstwo pożytecznych właściwości.

świeca

Autor: Lehigh Valley, PA
Źródło: http://www.flickr.com

W pierwszej kolejności olejki naturalne mają właściwości przeciwbakteryjne, przeciwzapalne i odkażające. Regularne ich stosowanie będzie pobudzało organizm do lepszej pracy, wzmacnia poziom odporności i przyczynia się do lepszego krążenia. Poza tym dobrze dobrane zestawy olejków łagodzą najróżniejsze dolegliwości zdrowotne i przynoszą ulgę przy nieprzyjemnych objawach. Stosowanie kuracji zapachowej może też usuwać ogólne zmęczenie, doskonale relaksować po trudnym dniu, a nawet poprawiać humor. Zobacz na stronie Secret Soap Store.

Aromaterapia może być stosowana na różne sposoby. W leczniczym zastosowaniu świetnie będzie się sprawdzać inhalacja, która polega na tym, że do naczynia z gorącą wodą wlewa się parę kropli olejku, a potem wdycha przez pewien czas unoszące się opary. Innym rodzajem inhalacji jest nasączenie swojej chusteczki kroplą olejku i jej regularne wąchanie (oferta produktów z linii Aromaterapia).

Z pewnością przyda Ci się najnowsza publikacja. Więc kliknij w ów link oraz ciesz się tekstem, który z radością dla Ciebie stworzyliśmy.

Niezwykle skuteczne są także różnego rodzaju kompresy. Pół szklanki wody z paroma kroplami olejku trzeba wylać na gazę albo ręcznik i przyłożyć na chore miejsce, daje to faktycznie szybkie i widoczne efekty. Z kolei aromatyczne kominki służą bardziej przyjemności, choć oczywiście można przy ich pomocy przeprowadzać również kuracje lecznicze.

W sklepach różnych odmian kominków jest faktycznie dużo, a działają one na zasadzie odparowywania ogrzewanej świeczką wody z olejkiem. Bardzo popularne są także różne świece zapachowe (świece zapachowe od firmy the Secret Soap), mają one kształt zwykłych świeczek, ale dodatkowo są nasączone olejkami, które podczas spalania dają bardzo przyjemny zapach.