Czym są soczewki oraz do czego służą? Jakie wybrać, żeby były jak najlepiej dopasowane?

przez | 11 maja 2022
Soczewki kontaktowe z pewnością są bardzo pomocne w życiu. Ułatwiają bezproblemowe uprawianie sportu, nie trzeba się obawiać, że zaparują jak w przypadku okularów, nie spadną nam również z nosa. Jak jednak dopasować soczewki kontaktowe, jak o nie dbać?

Soczewki kontaktowe to głównie wygoda, dzięki nim w związku z tym można intensywnie uprawiać sport oraz nie martwić się o zsuwające się okulary. Do tego, soczewki kontaktowe dają nieograniczone pole widzenia, bez zniekształceń. Nie trzeba zwracać uwagi na pogodę, soczewki kontaktowe, o czym już byłą mowa we wstępie, nie będą parować. Niezbędny jest także aspekt estetyczny, gdyż bez okularów sporo osób wygląda lepiej. Soczewki kontaktowe pozwalają również nosić modne okulary z przyciemnianymi szkłami, zawsze jednak warto mieć w zapasie zwykłe okulary.

soczewka

Autor: Fiona Henderson
Źródło: http://www.flickr.com

Soczewki kontaktowe bardzo dobrze korygują krótko- jak również dalekowzroczność, lecz i starczowzroczność i astygmatyzm. Soczewki wymieniane co jakiś czas, jak soczewki jednodniowe czy miesięczne kupić możemy w mocy od plus sześciu do minus dwunastu, zaś roczne zamawia się indywidualnie i wynoszą od plus trzydziestu do minus trzydziestu. Dobieraniem soczewek trudnią się okuliści, lecz i optometryści Soczewki miękkie co całkiem popularny typ, robi się je z polimeru, który nazywamy hydrożelem lub silikonowym hydrożelem. Taka substancja w stanie suchym ma cechy twardego tworzywa organicznego, zaś po uwodnieniu jest zmiękczony i elastyczny. Od poziomu uwodnienia oraz przepuszczalności powietrza zależy typ soczewek – poznaj ofertę Lens-shop. Stopień takiego uwodnienia jeśli chodzi o soczewki miękkie waha się pomiędzy 30 a 75 procent. W soczewkach takich woda odpowiada za ilość przepuszczanego tlenu.

Istnieją soczewki kontaktowe miękkie powodujące korektę wady, ale również lecznicze, to znaczy używane jako opatrunek oraz kosmetyczne – powodujące zmianę koloru oraz wyglądu tęczówki. Możemy je też podzielić jeśli chodzi o tryb noszenia (Polecamy: Proclear 1-Day 30 szt.

Ten wpis jest emocjonujący, ale warto poznać też inne takiego rodzaju materiały. Dlatego zobacz przykłady (https://komora-hiperbaryczna.eu/), które również będą dla Ciebie pomocne.

może inne), czyli w systemie dziennym, zdejmowane są przez noc, w systemie elastycznym, okazjonalnie można w nich spać, jak i do ciągłego noszenia, jakie nie zdejmuje się przez jakiś czas, na przykład przez trzydzieści dni. Soczewki twardsze robi się z tworzywa organicznego o dosyć dużej tlenoprzepuszczalności. Są one bardziej trwałe i posiadają mniejszą średnicę aniżeli soczewki miękkie. Mają one również swoje minusy, przykładowo oczy się do nich jakiś czas przyzwyczajają.