Czym są pożyczki pozabankowe - sposoby pobierania, nowe propozycje oraz dobre i złe strony

W życiu każdego człowieka może zdarzyć się sytuacja, wymagająca bardzo szybkiego zastrzyku pieniędzy. Pobranie pożyczki w banku jest związane z dużą liczbą formalności. Może zdarzyć się tak, że nie spełniamy wymagań. Istnieje jednak rodzaj pożyczek, za pomocą których możemy uzyskać gotówkę niezależnie od tego jakie są nasze dochody i jaka jest nasza historia w BIK. Poza tym procedury są bardzo szybkie, niejednokrotnie nie nie wymagają nawet wyjścia z domu. Chodzi o pożyczki pozabankowe. Czym są?
finanse
Wprowadził: Global Panorama
Źródło: http://www.flickr.com
Tego typu pożyczki przydzielane są niezwykle szybko. Zazwyczaj wystarczy tylko zaświadczenie o zarobkach, choć istnieją takie instytucje, w których nie jest to potrzebne. Podczas przyznawania nie jest sprawdzana historia pożyczkobiorcy w Biurze Informacji Kredytowej. Poza tym zdarza się, że wiek klienta nie jest ważny. Dzięki temu jest to najlepsze rozstrzygnięcie kłopotów z kredytem dla ludzi starszych. Pożyczki pozabankowe są także naprawdę szybkie i wygodne. Pożyczkę można pobrać w punkcie, w swoim domu, przez Internet, a nawet przez SMS-a. Niektóre przedsiębiorstwa oferują spłacanie pożyczki bez wychodzenia z domu.

Pracownik sam pojawia się w ustalonych terminach. Jest to kolejne potwierdzenie wygody tego rodzaju pożyczek. Pozabankowe kredyty często kojarzone są z niewielkimi sumami, które można pobrać. Owszem niektóre instytucje początkowo oferują niższe sumy, jednakże każda spłata zwiększa kwotę pożyczki. Istnieje możliwość pobrania bardzo wysokich sum, jednak miejsca, w których bierzemy pożyczkę muszą się zabezpieczyć, co najczęściej jest związane z zabezpieczeniem hipotecznym. Aktualnie niemalże wszystko można załatwić przez Internet.


Zobacz również

Czy mamy szansę dostać pożyczkę gotówkową bez weryfikacji biku?

pożyczka
Wprowadził: GotCredit
Źródło: http://www.flickr.com
Czy wiemy gdzie pożyczać pieniądze?
Okazują się być takie sytuacje, w których dzieje się tak, że nagle potrzebna nam jest znaczniejsza ilość gotówki, bez której nie będziemy mogli wypełnić własnych planów. Od czasu do czasu jesteśmy w stanie dostać ją od familii, lub znajomych, ale od czasu do czasu musimy korzystać ze wsparcia różnorakich miejsc oferujących nam pożyczkę pieniędzy. Lecz czy powiemy, do kogo musimy się wybrać, by wszystko odbyło się szybko oraz nie oczekiwało od nas zaprezentowania nazbyt dużej liczby dokumentów?


finanse
Wprowadził: reynermedia
Źródło: http://www.flickr.com
Dlatego też nowe propozycje pożyczek to te, które bezproblemowo możemy dostać przy pomocy sieci. Formalności są bardzo szybkie. Zajmują zazwyczaj ok. 10 minut. Klient sam wybiera kwotę i liczbę miesięcy czy tygodni potrzebnych na spłatę. Nieważne jest to na co, przeznaczymy pieniądze. Pieniądze można otrzymać każdego dnia o każdej godzinie. Ma to miejsce dzięki systemom, które samoczynnie sprawdzają wszelkie dane i po paru minutach podejmują decyzję. Zadaniem klienta jest przesłanie pocztą umowy z podpisem. Takie procedury oferuje np. pożyczka pozabankowa Zaimo - jak wziąć pożyczkę pozabankową.

Przy pobieraniu pożyczki pozabankowej trzeba pamiętać, że instytucje je przyznające są zmuszone zabezpieczyć się. Z tego powodu często wraz z pożyczką trzeba wykupić ubezpieczenie. Oprocentowanie również zazwyczaj jest dość wysokie. Wygoda i szybkość pożyczki jest zachęcająca, jednak wszystko trzeba pobierać z głową, by nie wpaść w wir. Przed podjęciem decyzji o pobraniu pożyczki zawsze powinno się głęboko się nad nią zastanowić.
18/05/07, 07:38:03
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.