Czym różnią się dermatologiczne kosmetyki od zwykłych kosmetyków?

Kosmetyki dermatologiczne, są preparatami z pogranicza medycyny oraz kosmetologii. Czasem określane są jako kosmeceutyki, dlatego że wykazują działanie nie jedynie pielęgnacyjne, lecz i uzdrawiające.


Kluczowym zadaniem kosmetyków dermatologicznych jest pomoc w leczeniu kłopotów skórnych, choć nie istnieją żadne przeciwwskazania do wykorzystywania ich do pielęgnowania zdrowej skóry.


Zakupy przez internet
Wprowadził: Jorge Franganillo
Źródło: http://www.flickr.com


Szacuje się, iż więcej niż ¼ populacji ma problemy z uczuleniami skórnymi jak też nadwrażliwością cery wywołaną np. zanieczyszczeniem przyrody. Z tego powodu na rynku pojawiły się dermokosmetyki. Czym one różnią się od zwykłych kosmetyków? Kosmetyki kosmetyki azjatyckie apteczne produkowane są w sterylnych warunkach. Możemy wręcz oznajmić, że przebieg produkcji kosmetyków dermatologicznych przypomina ów właściwy dla produkowania lekarstw.


Zobacz również

Co może nam zaoferować klinika leczenia niepłodności Bielsko-Biała?

Strzykawki, odmładzanie
Wprowadził: Fotolia
Źródło: fotolia.pl
Jeżeli jakaś para próbuje starać się od dłuższego czasu o potomstwo, lecz mimo licznych prób nie ma szansy zajść w ciążę, to obowiązkowo należy poszukać przyczyny trudu.


paznokcie
Wprowadził: William Warby
Źródło: http://www.flickr.com


Środki takie powstają pod bacznym okiem profesjonalistów – dermatologów oraz chemików. Od zwyczajnych kosmetyków dermokosmetyki odróżniają się szczególnie zawartością. Mają one właściwości hipoalergiczne, więc nie wywołują reakcji alergicznych skóry. Są one wolne od substancji, takich jak pigmenty (zobacz też - pigmenty do makijażu permanentnego), olejki eteryczne czy środki zapachowe. Do tego, kosmetyki dermatologiczne w swoim składzie zawierają więcej komponentów bioaktywnych, aniżeli normalne kosmetyki. Kosmetyki apteczne praktycznie nie mieszczą substancji konserwujących. Bazują na termalnej wodzie, jaka jest dostatnim źródłem minerałów. Zawierają także witaminy.


Kosmetyki apteczne wykazują oddziaływanie łagodzące, przeciwzapalne, kojące oraz odżywiające, dlatego są perfekcyjne dla wrażliwej skóry.
18/05/19, 09:13:03
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.