Czym różnią się dermatologiczne kosmetyki od zwykłych kosmetyków?

przez | 17 maja 2022
Kosmetyki dermatologiczne, są preparatami z pogranicza medycyny oraz kosmetologii. Czasem określane są jako kosmeceutyki, dlatego że wykazują działanie nie jedynie pielęgnacyjne, lecz i uzdrawiające.
Kluczowym zadaniem kosmetyków dermatologicznych jest pomoc w leczeniu kłopotów skórnych, choć nie istnieją żadne przeciwwskazania do wykorzystywania ich do pielęgnowania zdrowej skóry.

Zakupy przez internet

Autor: Jorge Franganillo
Źródło: http://www.flickr.com

Szacuje się, iż więcej niż ¼ populacji ma problemy z uczuleniami skórnymi jak też nadwrażliwością cery wywołaną np. zanieczyszczeniem przyrody. Z tego powodu na rynku pojawiły się dermokosmetyki. Czym one różnią się od zwykłych kosmetyków? Kosmetyki apteczne produkowane są w sterylnych warunkach. Możemy wręcz oznajmić, że przebieg produkcji kosmetyków dermatologicznych przypomina ów właściwy dla produkowania lekarstw.
paznokcie

Autor: William Warby
Źródło: http://www.flickr.com
Środki takie powstają pod bacznym okiem profesjonalistów – dermatologów oraz chemików. Od zwyczajnych kosmetyków dermokosmetyki odróżniają się szczególnie zawartością. Mają one właściwości hipoalergiczne, więc nie wywołują reakcji alergicznych skóry. Są one wolne od substancji, takich jak pigmenty (zobacz też – pigmenty do makijażu permanentnego), olejki eteryczne czy środki zapachowe. Do tego, kosmetyki dermatologiczne w swoim składzie zawierają więcej komponentów bioaktywnych, aniżeli normalne kosmetyki. Kosmetyki apteczne praktycznie nie mieszczą substancji konserwujących. Bazują na termalnej wodzie, jaka jest dostatnim źródłem minerałów. Zawierają także witaminy.

Kosmetyki apteczne wykazują oddziaływanie łagodzące, przeciwzapalne, kojące oraz odżywiające, dlatego są perfekcyjne dla wrażliwej skóry.