Czym jest przepuklina, jakie będą jej najbardziej charakterystyczne objawy i jak można ją leczyć.

przez | 10 lipca 2021
Jednym z częściej występujących problemów wiążących się z jamą brzuszną jest przepuklina. Ta dolegliwość polega na tym, że jakaś część narządów zaczyna się przesuwać poza miejsce, w jakim w normalnym stanie powinna się znajdować.

Pani Doktor

Autor: NEC Corporation of America
Źródło: http://www.flickr.com
Często dotyczy to osób z nadwagą, kobiety w ciąży czy w czasie ciężkiej pracy fizycznej. W pewnym momencie błony zlokalizowane w środku jamy brzusznej zaczynają ulegać osłabieniu i w końcu pęknięciu, przez co robi się szczelina, przez jaką wypadają organy. Charakterystycznym objawem przepukliny jest wybrzuszenie w pobliżu pępka, pachwiny albo nadbrzusza, najczęściej w kształcie twardego guza. Dlatego pilna jest szybka operacja przepukliny – . Jeżeli się zobaczy u siebie coś takiego, to trzeba bezzwłocznie wybrać się na poradę lekarską, gdyż zaniedbanie przepukliny może być groźne dla zdrowia.
Najskuteczniejszym i najpopularniejszym sposobem leczenia tej dolegliwości jest operacja przepukliny Poznań. Wykonywać ją można dwoma sposobami, zależnie od jej rozmiaru i decyzji lekarskiej.

Czy ten tekst uważasz za ważny? Jeśli tak, to kliknij oraz przeczytaj więcej (http://www.gaster-sol.pl/pl/o-soli/co-to-jest-sol) – będące tu kwestie udzielą odpowiedzi na wszystkie Twoje zapytania.

W przypadku metody tradycyjnej chirurg (sprawdź chirurg szczękowy wrocław pod adresem www.aurident.pl/) ogólny Poznań musi rozciąć powłoki brzucha chorego, a później wzmacnia uszkodzone błony specjalną siatką – . Jest to jeden z najczęściej robionych zabiegów chirurgicznych, daje on doskonałe rezultaty, ale jednocześnie wymaga dość długiej rekonwalescencji. W niejednym przypadku z powodzeniem może być zastosowana technika laparoskopowa.

W przypadku takiej operacji w pachwinie chorego umieszczane są odpowiednie prowadnice, przez jakie lekarze operują narzędziami. Ta technika ma jeden duży plus, mianowicie to, że pełny powrót do zdrowia jest dużo szybszy.