Czym jest przepuklina, jakie będą jej najbardziej charakterystyczne objawy i jak można ją leczyć.

przez | 10 lipca 2021
Jednym z częściej występujących problemów wiążących się z jamą brzuszną jest przepuklina. Ta dolegliwość polega na tym, że jakaś część narządów zaczyna się przesuwać poza miejsce, w jakim w normalnym stanie powinna się znajdować.

Pani Doktor

Autor: NEC Corporation of America
Źródło: http://www.flickr.com
Często dotyczy to osób z nadwagą, kobiety w ciąży czy w czasie ciężkiej pracy fizycznej. W pewnym momencie błony zlokalizowane w środku jamy brzusznej zaczynają ulegać osłabieniu i w końcu pęknięciu, przez co robi się szczelina, przez jaką wypadają organy. Charakterystycznym objawem przepukliny jest wybrzuszenie w pobliżu pępka, pachwiny albo nadbrzusza, najczęściej w kształcie twardego guza. Dlatego pilna jest szybka operacja przepukliny – . Jeżeli się zobaczy u siebie coś takiego, to trzeba bezzwłocznie wybrać się na poradę lekarską, gdyż zaniedbanie przepukliny może być groźne dla zdrowia.
Najskuteczniejszym i najpopularniejszym sposobem leczenia tej dolegliwości jest operacja przepukliny Poznań. Wykonywać ją można dwoma sposobami, zależnie od jej rozmiaru i decyzji lekarskiej.

Czy ten tekst uważasz za ważny? Jeśli tak, to kliknij oraz przeczytaj więcej (http://www.gaster-sol.pl/pl/o-soli/co-to-jest-sol) – będące tu kwestie udzielą odpowiedzi na wszystkie Twoje zapytania.

W przypadku metody tradycyjnej chirurg (sprawdź chirurg szczękowy wrocław pod adresem www.aurident.pl/) ogólny Poznań musi rozciąć powłoki brzucha chorego, a później wzmacnia uszkodzone błony specjalną siatką – . Jest to jeden z najczęściej robionych zabiegów chirurgicznych, daje on doskonałe rezultaty, ale jednocześnie wymaga dość długiej rekonwalescencji. W niejednym przypadku z powodzeniem może być zastosowana technika laparoskopowa.

W przypadku takiej operacji w pachwinie chorego umieszczane są odpowiednie prowadnice, przez jakie lekarze operują narzędziami. Ta technika ma jeden duży plus, mianowicie to, że pełny powrót do zdrowia jest dużo szybszy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*