Czy wiesz, jak nie przepłacać w aptece

przez | 9 lipca 2021
Lekarstwa mogą być tańsze o ile wiesz, w jaki sposób je kupować. Czy możemy zakupić tańsze leki? Owszem tak, choć lekarstwa refundowane mają niezmienne ceny i nie warto biegać po aptekach, to rozsądnie wybierając opakowania lekarstw a także prosząc lekarza o niektóre lekarstwa dostępne bez recepty, możesz nieco zaoszczędzić.

Duże opakowanie to zazwyczaj tańsze panacea. Wśród farmaceutyków bez recepty sporą grupę stanowią środki znieczulające oraz lekarstwa na nieżyt żołądka. Wyprzedaje się je w mniejszych dawkach i

internet

Autor: markus spiske
Źródło: http://www.flickr.com

zapakowaniach. Z miłą chęcią po nie sięgamy, gdyż kiedy mamy migrenę bądź też mamy problemy gastryczne, nie trzeba marnować czasu w ogonku do lekarza. Nieraz jednakże lepiej jest czekać na receptę niż wydać bezcelowo kilkadziesiąt złotych.

Specyfiki złożone są droższe aniżeli ich składniki. Drożej więc zapłacisz za złożone farmaceutyki na przeziębienie, niż kupując poszczególne składniki oddzielnie. Suplement jest w większości wypadków tańszy od środka oryginalnego. Przeróżne ceny posiadają preparaty witaminowe i mineralne. Suplementy > q10 tabletki < będą tańsze, lecz nie mają badań wymaganych przy rejestrowaniu specyfiku. W aptece można trafić na rabaty. Wśród zazwyczaj przecenionych będą farmaceutyki na przeziębienie, środki przeciwbólowe, witaminy. Do takich okazji trzeba jednakże podchodzić ostrożnie, ponieważ to często chwyt marketingowy. Jeśli masz czas jak też chęci, dobrze jest sprawdzić ceny środków w paru aptekach. Nie ważne czy to będzie punkt stacjonarny czy apteka (swiatleku.pl) internetowa. Przy dużych zakupach może okazać się, że wiele oszczędzisz. Dotyczy to jednak tylko farmaceutyków, jakie nie podlegają refundacji. Dając rabaty hurtowniom lub sieciom aptek, producenci częstokroć obniżają opłaty i może się wydarzyć, iż za medykament oryginalny uiścisz mniej aniżeli za podobny.

Apteka, symbol

Autor: http://www.sxc.hu
Źródło: http://www.sxc.hu
Jeżeli kupujesz tańsze specyfiki, za każdym razem zachowaj rozwagę. Zanim kupisz zalecany środek, zapoznaj się z informacją podaną na jego etykietce, a kiedy masz niepewności, zawsze poproś farmaceutę o ulotkę oraz dowiedz się więcej o potrzebnym ci lekarstwie. Nieodzownie sprawdź zawartość substancji czynnej, dozę, fabrykanta, czy to lek, czy może suplement diety oraz – bardzo ważne – sprawdź datę przydatności do spożycia. I jeszcze jedna uwaga, nigdy nie traktuj reklamy jak wiedzy medycznej.