Czy prezenty jesteśmy w stanie porównywać? Czy jest to na miejscu? Jakie mamy typy upominków?

Czy jesteśmy w stanie porównywać prezenty, czy jest to uzasadnione? Raczej nie, gdyż prezentów nie można wartościować, gdyż podchodzą one pod inną kategorię. Upominków się nie wartościowuje, lecz przyjmuje z wdzięcznością, identycznie jak nie można oczekiwać, iż w ogóle coś otrzymamy. Bardziej liczy się to, że ktoś o nas pamięta. Mimo to, tak to powinno wyglądać, ale jednak w życiu jak to w życiu każdy ocenia, także prezenty. Aby uprościć zadanie jesteśmy w stanie stworzyć podział podarunków, jaki nadaje się w wielu sytuacjach.


zapakowany prezent
Wprowadził: Jeff Djevdet
Źródło: http://www.flickr.com
Jeżeli często otrzymywałeś przedmioty, które ci nie przypadły do gustu, to masz świadomość tego, iż albo ktoś cię odpowiednio nie poznał, lub sam nie dasz się poznać. Nie roztrząsając tego problemu jesteśmy w stanie przyznać, iż jedna z grup, czyli prezenty niedopasowane jest bardzo liczna, to znaczy często tego typu prezenty są wręczane. I to w różnorodnych sytuacjach, między różnymi osobami.

To nie jest jedynie tak, iż ktoś kto cię słabo poznał może dać ci niezbyt dopasowany prezent, takie sytuacje mają także miejsce nawet pomiędzy najlepszymi przyjaciółmi. Każde tego typu zdarzenie zależy od danych relacji. Prezenty dopasowane są najlepsze, to produkty firmy Zotac, jeśli ktoś chce najbardziej pewnego sprzętu komputerowego, to produkty łazienkowe firmy Zucchetti, dla kogoś kto właśnie urządza łazienkę, to dobry aparat, jaki ma rewelacyjny zoom dla przyjaciela, jaki fascynuje się fotografią. Wiele jest tego rodzaju rzeczy, chociaż niekiedy są dość niespodziewane - dlatego trzeba szukać.


Bo prezenty kojarzą się tylko z jakimiś datami, a w rzeczywistości można obdarowywać się każdego dnia. Wiadomo są to drobne upominki, ktoś kupi nam coś słodkiego do jedzenia polepszając nam tym samopoczucie, dla kociarza będą to żwirki i piaski dla kotów, a dla osoby interesującej się sportem, takim czymś stanie się bilet na mecz. Wiele jest takich sytuacji i takie prezenty, te drobne upominki są nawet bardziej miłe niż wymuszone na siłę, a zupełnie niedopasowane - należy podjąć dobrą decyzję. Jeżeli mamy możliwość, żeby kogoś zaskoczyć tego rodzaju prezentem nie wahajmy się zbyt długo, lecz spróbujmy spełnić kogoś, choć najbardziej skromne marzenie. Będzie nam to bardzo długo pamiętał.
15/09/21, 14:06:18
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.