Czy da się otrzymać refundację zapłodnienia pozaustrojowego?

W współczesnych czasach istnieje bardzo wiele sposobów na dziecko, jeśli naturalne środki nie pomagają. Chociażby inseminacja, czyli wprowadzenie nasienia męża lub dawcy do pochwy kobiety. Jednakże najpopularniejszą metodą zapłodnienia oraz najbardziej skuteczną jest metoda zapłodnienia in vitro. Leczy ona wiele form niepłodności, a nowoczesna medycyna oferuje coraz lepsze możliwości oraz zapewnia olbrzymią efektywność.

In vitro technicians at work
Wprowadził: Luigi Guarino
Źródło: http://www.flickr.com
In vitro polega na zapłodnienia poza organizmem kobiety oraz w dalszym etapie wyhodowaniu zarodków i podaniu ich do macicy. Funkcjonowanie zapłodnienia in vitro zaczyna się od wytworzenia w jajnikach kilku komórek jajowych, przez sztuczne działanie hormonów. Kiedy jajeczka urosną do optymalnej wielkości należy je pobrać. W następnej kolejności trzeba wykonać zapłodnienie pozaustrojowe, czyli dodać do komórek jajowych męskie nasienie. Prawidłowy proces zapłodnienia pozwala na odpowiedni podział komórkowy. Po wyznaczonym terminie należy podać zarodki do macicy kobiety. Dalsza część jest już naturalna, a to, czy terapia in vitro Białystok - in vitro będzie skutecznie zależy od kilkunastu kwestii, przede wszystkim od tego, ile kobieta ma lat, jaką ma masę ciała, czy chorowała, a także od jakości plemników partnera.

Zobacz również

Jak wybrać środki poprawiającego nasz wygląd oraz samopoczucie? O czym można wspomnieć?

Nutrikosmetyki
Wprowadził: Apteka-zdrowie.eu
Źródło: www.apteka-zdrowie.eu
Korzystnie zawsze zadbać o własne ciało, w każdym czasie. Dzięki temu będziemy w optymalnej kondycji, a co najistotniejsze nasze samopoczucie będzie o wiele lepsze. Aktualnie mamy bardzo dużo możliwości, ażeby o to się zatroszczyć, gdyż istnieje bardzo dużo środków, które są w tym pomocne.


Dziewczyna
Wprowadził: 古 天熱
Źródło: http://www.flickr.com
Nutrikosmetyki
Wprowadził: Apteka-zdrowie.eu
Źródło: www.apteka-zdrowie.eu


Ministerstwo Zdrowia dofinansuje zapłodnienie in vitro. W ramach tego modułu na dofinansowanie in vitro, każda para może skorzystania z aż trzech prób procesu zapłodnienia in vitro. Refundowana jest praktycznie większa część elementów zapłodnienia in vitro (zdecydowanie pomocna strona, warto zajrzeć). W skład tego dofinansowania wchodzą konsultacje lekarskie, diagnozy i samego procesu zapłodnienia in vitro, czyli zabiegi takie jak: punkcja, biopsja oraz transfer zarodków.

Para musi jednakże liczyć z różnymi kosztami, choćby samej związanymi z dostaniem się do programu. Konsultacje i badania nie są dofinansowywane przez Ministerstwo, a ich koszt oscyluje w granicach tysiąca złotych. Oprócz tego we własnym zakresie trzeba zaopatrzyć w odpowiednie leki potrzebne do pobudzenia owulacji. Jest to wydatek rzędu od dwóch do pięciu tysięcy złotych. Jednak gdy para jest zdeterminowana na zapłodnienie pozaustrojowe, ponieważ żaden sposób nie przyniósł rezultatów, na pewno będą to dla niej małe koszty powiązane z przyjściem na świat dziecka (więcej: ).
18/06/22, 13:08:24
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.