Czy implanty do dobre rozwiązanie? O czym wiedzieć? Co jest najbardziej ważne?

przez | 10 lipca 2021
Temat implantów jest obecny już od jakiegoś czasu, a opinie są bardzo różne. Wiele osób nie decyduje się na nie twierdząc, że wpływają one choroby jamy ustnej, a również to, że organizm szybko je odrzuca. A jak jest naprawdę?

wybór leków

Autor: aussiegall
Źródło: http://www.flickr.com
Implant jest sztucznym korzeniem zęba w kształcie śruby, który jest wykonany z tytanu. To metal, który nie uczula i łączy się z kostną tkanką. Po przewierceniu kości umieszcza się go w szczęce albo żuchwie, później zaś mocuje się na nim łącznik oraz porcelanową koronę.

Kiedy stwierdzisz, że umieszczone w tym tekście informacje są warte uwagi, sprawdź dodatkowo szczegóły w linku psycholog pruszków. Będą tam równie przydatne dane.

Cała konstrukcja jest wytrzymała, podobnie jak naturalny ząb. Możemy więc po całym zabiegu jeść swoje ulubione potrawy, bez ryzyka, iż coś się stanie z naszym nowym zębem.

Zabieg wczepienia tytanowej części implantu nie jest zbyt długi, gdyż zajmuje tylko około trzydziestu minut. Jednakże do momentu zrekonstruowania zęba może upłynąć sporo czasu. Jednak dopiero po trzech-sześciu miesiącach, jak sztuczny korzeń zrośnie się z kością, osadzi się na nim łącznik, natomiast po upływie kilkunastu dni bierze się wycisk, by stworzyć koronę. Najkorzystniej tego rodzaju zabieg zrobić w najbardziej właściwym miejscu, a jak implanty Płock oferuje tego rodzaju usługi – przejdź do

Utrzymanie się implantu to aż w osiemdziesięciu procentach zależy od pacjenta. Musimy bardzo starannie oczyszczać zęby (oceń leczenie kanałowe pod mikroskopem opinie pod adresem www.aurident.pl…) oraz chodzić co jakiś czas na kontrolę do stomatologa. Przy niedostatecznej higienie jamy ustnej wokół implantów są w stanie gromadzić się bakterie, natomiast to może wpływać na miejscowy stan zapalny dziąsła, a w dalszej kolejności zakażenie kości. Wynikiem będzie odrzucenie wszczepu. Musimy więc pamiętać o kontrolach u stomatologa, aby sprawdzać stan implantów oraz zębów. A jak dentyści Płock gwrantuje najlepszych specjalistów.