Czego potrzebuje fryzjer do pracy?

przez | 18 czerwca 2022
Co powinien mieć każdy zakład fryzjerski, jakie są konieczne akcesoria które usprawniają pracę fryzjerowi jak też gwarantują komfort klientów?
Owe pytania zazwyczaj zadają sobie początkujący mistrzowie nożyczek którzy zaczynają swoją przygodę z fryzjerstwem.

wzrok

Autor: Felix Padrosa Photography
Źródło: http://www.flickr.com
Nie od dzisiaj wiemy, iż profesjonalny salon fryzjerski powinien ośmielać do skorzystania ze swoich usług już od wejścia. Jednakże jakość świadczonych usług uzależniona jest od szeregu czynników, o których każdy fryzjer musi wiedzieć. W poniższym artykule, podpowiadamy o czym należy pamiętać przy wyposażaniu zakładu fryzjerskiego. Jak umeblować salon fryzjerski? Fotele – najważniejszą kwestią jest wygoda klientów, zarówno tych oczekujących jak też tych obsługiwanych. Dlatego komfortowe fotele i sofy to pierwszeństwo dla każdego salonu. Fotel powinien być wykonany z materiału wysokiej jakości, wyekwipowany w podłokietniki sprzyjające wygodzie klientów. Dobrze jeśli ma podnóżek, jaki pozwala na przyjęcie komfortowej pozycji sprzyjającej relaksowi. Powinien być też wyekwipowany w regulację wysokości, którą ustawia się bądź przy zastosowaniu pompy hydraulicznej bądź gazowej. Jednakże najistotniejszą funkcję którą musi spełniać to stabilność, upraszczająca w ten sposób pracę fryzjera. Rzecz jasna estetyka również spełnia istotną rolę jednak pamiętać trzeba, że ładnie nie zawsze oznacza wygodnie, a przecież komfort klienta jest najistotniejszy.
Obecnie bardzo trudno jest wybrać właściwe umeblowanie do salonu fryzjerskiego bo wiele z nich kusi ładnym wyglądem, ale nie zawsze będą one praktyczne. Lustra – w tym zakresie także musimy zwrócić uwagę na bardzo ważne kwestie. Lustro fryzjerskie musi mieć dużą odporność na wilgotność. Nie mogą być to standardowe zwierciadła takie jak w zwyczajnych toaletach.

Powinny spełniać odpowiednie kryteria. profesjonalne zwierciadła stworzone są ze specjalnego tworzywa, które chroni je przed korozją. Konieczne będą też drobne przybory takie jak na przykład lokówki.