Ćwiczenia wydają się być istotne dla każdego niezależnie od wieku — szczególnie jeżeli mamy siedzący tryb pracy

przez | 15 stycznia 2022
Każdy lekarz czy fizjoterapeuta stwierdzi szczerze, że powinniśmy się ruszać, żeby za kilka lat nie odczuwać bólu kręgosłupa i szyi.
Częste ćwiczenia wydają się być niezwykle ważne dla każdego z nas.

trening

Autor: Lies Thru a Lens
Źródło: http://www.flickr.com
Nie trzeba pewnie nikomu powtarzać, że siedzący tryb życia nie wydaje się być optymalną opcją dla naszego zdrowia.

Uzupełniające wiadomości na zaprezentowany w naszym tekście są Ci potrzebne? Bez paniki. Wejdź w podany link i wszystkie inne wątki tutaj (https://wolniodschematu.pl/psychoterapia-dla-par/) otrzymasz. Zapraszamy!

Jeżeli jednakże siedzimy ciągle przy komputerze, to musimy wieczorem iść na jakiś trening. Nie musi być to nic wyszukanego. Można iść ze znajomymi z działu na siłownię albo w pojedynkę na basen. Decyzja zależeć będzie od tego, co zapewnia nam przyjemność. To powinna być nasza najważniejsza wskazówka, jeżeli mamy zamiar zacząć się ruszać. Bezsensowne będzie zmuszanie się do czegoś. Jeżeli będziemy ćwiczyć pod przymusem, to i tak po jakimś czasie to rzucimy, gdyż będziemy szukać tylko wymówek. Zatem róbmy to, co daje nam satysfakcję, ale co też uruchomi nasze mięśnie. Nie zapominajmy tylko o tym, by nie przeforsować się już pierwszego dnia. Mądrzej będzie zaczynać od małych rzeczy i stopniowo zwiększać liczbę kilometrów albo obciążenia na siłowni. Kluczowe wydaje się być to, żebyśmy trenowali regularnie. Kilka razy w tygodniu to minimum. Można przykładowo zapisać się na zajęcia w fitness clubie. Jeżeli czujemy, że będzie nam raźniej w grupie albo potrzebujemy motywacji oraz trenera, to nie bójmy się tego.

Trening, który wymęczy nas w zdrowy sposób, poprawi naszą kondycję i uwolni endorfiny — czyli hormon szczęścia. Będziemy dzięki temu uśmiechnięci, a nasz organizm będzie nam wdzięczny — zwłaszcza kręgosłup.