Cudowne kamienie szlachetne – szmaragd i tanzanit

przez | 9 lipca 2021
Nie od dziś wiadomo, iż diamenty oraz także inne kamienie szlachetne są najlepszym przyjacielem kobiety. Wiele kobiet lubi nosić biżuterię z dodatkiem kamieni szlachetnych, bowiem taka biżuteria z pewnością niemało zyskuje na designie. W dzisiejszych czasach w jubilerstwie stosuje się rozliczne kamienie szlachetne, do najbardziej znanych oraz popularnych należą diamenty oraz brylanty, jednakże wskazane jest też zapoznać się z innymi, ładnymi kamieniami szlachetnymi, jakie także przysporzą wiele uroku wszelkiej biżuterii.

szmaragd
Przykładem podobnie słynnego kamienia szlachetnego co diament albo brylant, jest szmaragd (polecamy). Szmaragdy są niesłychanie ślicznym i docenianym kamieniem jubilerskim i kolekcjonerskim o rozległym zastosowaniu. Używano go już w okresach starożytności, w Arabii, Egipcie albo też w Persji.

Jeśli rzuciłeś okiem na zamieszczone w tym serwisie teksty, to dodatkowo zerknij na opracowanie (https://taniawodka.pl/home/cennik-wodki/), które również najprawdopodobniej przypadnie Ci do gustu.

Szmaragd wyróżnia się ładną, zielonkawą, szmaragdową barwą, jaka cudownie komponuje się z rozmaitymi rodzajami biżuterii – kolczykami, naszyjnikami lub bransoletkami. Szmaragdy to kamienie występujące w wielu regionach świata, między innymi w Austrii, Indiach, Norwegii, do tego kamienie te można spotkać także na Madagaskarze, Libii albo w Mozambiku.

W Polsce szmaragdy wolno odkryć na terenie Dolnego Śląska, aczkolwiek nie nadają się one do zużycia w celach jubilerskich. Niemniej dziś szmaragdy można także robić syntetycznie, za to naturalne kamienie są oddawane specjalnej obróbce, która ukrywa różnorodne skazy czy pęknięcia.

Następnym ślicznym kamieniem szlachetnym jest także tanzanit, jaki zachwyca ładną, delikatną fiołkowoniebieską barwą. Pozostał on wynaleziony w Tanzanii aż 600 milionów lat temu! Powstał wskutek nadzwyczaj wysokiej temperatury oraz bardzo dużego ciśnienia. W jubilerstwie tanzanit wykorzystywany jest na szeroką skalę, bowiem jego niepowtarzalne piękno jest istotnie fenomenalne.

Dzięki odpowiedniemu szlifowi tanzanit zachwyca swoim fenomenalnym kolorem, jaki pasuje do wielu rozlicznych kreacji. Nic więc podejrzanego, że biżuteria z dodatkiem tanzanitu jest obecnie tak wielbiona przez sporo kobiet.