Cudowne bukiety można wręczać z wielu okazji — warto jednak, by wykonał je florysta

przez | 28 lutego 2022
Dusza artystyczna jest w stanie się pokazać na kilka różnych sposobów. Jednym z nich jest sztuka tworzenia wyjątkowych bukietów.
Każdy, kto choć raz kupił bukiet w salonie florysty, zdaje sobie sprawę z tego, jak nieziemskie dzieła sztuki mogą to być.

nagrobek
Z reguły zamawiają je Mężczyźni, gdy proszą o rękę swą wybrankę lub kobiety, gdy zamawiają bukiet na swoje wesele. W obydwóch przypadkach sprawdzony florysta (albo florystka) powinien przeprowadzić z nami krótki wywiad. Musi przecież dowiedzieć się, jakie kolory i kwiaty są naszymi ukochanymi.

Jak myślisz? Czy uda Ci się znaleźć dane na przedstawiany temat? Z pewnością tak – przejdź po tym linku (http://www.restauracjatraktat.pl/s/pl/6/wesela-przyjecia) i odszukaj informacje tu.

To niebywale istotne, gdyż przecież od tego może w znacznej mierze zależeć to, czy bukiet skradnie nasze serce. Nowocześni floryści często prowadzą swe witryny w sieci i tam można zobaczyć bukiety, które jakiś czas temu już zrobili. Jeśli zafascynują nas jakieś projekty, to musimy jechać do danej pracowni. Jeżeli przykładowo jesteśmy ze stolicy województwa dolnośląskiego i potrzebna jest nam pracownia florystyczna Wrocław z pewnością ma co najmniej kilkanaście kwiaciarni, które robią istne cuda. To przecież duże miasto, więc raczej będziemy mieli w czym przebierać. Pamiętajmy, że to my decydujemy o tym, jak mniej więcej ma wyglądać bukiet. Można podpowiedzieć, które powinien mieć kwiaty lub odcienie.

Można też powiedzieć, czy ma wyglądać jak bukiet polnych kwiatów czy jak wiszący welon, który będzie zasłaniał dłonie panny młodej. Rzecz jasna ostateczną kompozycję powinniśmy pozostawić fachowcom, ale trzeba powiedzieć, co jest bliskie naszemu sercu.