Co zrobić, aby jesienne wieczory stały się trochę bardziej przyjemne? Bez wątpienia pomocna będzie aromatyczna kąpiel

przez | 10 lipca 2021
Co jest doskonałe na długie jesienno-zimowe wieczory? Z pewnością każdy z nas pragnie choćby odrobiny ciepła. Co wtedy można zrobić? Popijamy gorącą herbatę z miodem i cytryną, wypoczywamy na naszej wygodnej kanapie, patrzymy na dobry film, a przede wszystkim szykujemy sobie aromatyczną kąpiel. Jak przygotować ją, żeby była rzeczywiście najbardziej relaksująca?

Chwila spędzona w wannie umożliwia nam się wyciszyć, a przede wszystkim odprężyć po całym dniu w ciągłym biegu. W wannie wspaniale możemy się zagrzać, a to przecież bardzo przyjemne, jak za oknem robi się coraz zimniej. W wannie jest możliwość by poczuć spokój, bo nikt nam nie przeszkadza, można tam w spokoju poczytać coś, posłuchać muzyki, albo też po prostu poleżeć z zamkniętymi oczami, taki relaks okaże się jeszcze bardziej wspaniały, gdy zapalimy świece zapachowe i zgasimy światło, jeśli skorzystamy z dodatkowych rzeczy, jak kule do kąpieli.

kula do kąpieli

Autor: iStock
Źródło: iStock

Twarda woda z dużą ilością chloru nie wpłynie pozytywnie na nasze ciało, a po skończonej kąpieli można dokładnie to poczuć – wtedy nasza skóra jest sucha i ściągnięta. Dlatego też zawsze dodajemy do wody płyn do kąpieli lub napar z ziół. Dla wielu osób najmilsza jest kąpiel w gęstej i miękkiej pianie, więc wlewają do wanny różne płyny zapachowe. Jednak takie kosmetyki mają sztuczne składniki, które bardzo wysuszają skórę. Jeśli więc chcielibyśmy sprawić sobie przyjemną kąpiel w wannie, zdecydujmy się na najlepszy olejek zapachowy albo zioła. Olejek lawendowy nie tylko wspaniale pachnie, lecz również relaksuje.

Tak samo wpływa naturalny aromat melisy. Kilka kropelek tego typu olejku z pewnością doda nam siły. Produkt powinien być w związku z tym pochodzenia naturalnego, na szczęście w każdej drogerii możemy dostać całkiem tanie oraz bardzo dobre olejki syntetyczne. W drogerii zakupimy także naturalne olejki, jakie są droższe, lecz posiadają większą ilość właściwości, jakie wpływają na samopoczucie oraz relaksują. W zależności od potrzeby warto zdecydować się na olejki syntetyczne albo naturalne.

Zaintrygowało Cię to zagadnienie? Jeśli tak, to z radością chcielibyśmy Cię poinformować, że kolejny kluczowy artykuł (https://www.permanent24.pl/pl/c/Pigmenty/33) oczekuje na Ciebie na nowej stronie – zanurz się w niej z przyjemnością.

Z pewnością jednak, jedne i drugie zagwarantują, że taka kąpiel okaże się doskonała, relaksująca oraz niezapomniana. Dlaczego nie zrobić sobie czasem tego typu wyjątkowego wieczoru. Na pewno wyjdzie nam to na dobre w te coraz zimniejsze dni.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*