Co stosować do zabezpieczania twarzy w sezonie zimowym? Dbamy o cerę w ujemnych temperaturach.

przez | 1 lipca 2022
Idzie jesień i zima, czyli sezon dość trudny dla odsłoniętych partii ciała, głównie skóry twarzy i rąk. Poza wspomaganiem jej od wewnątrz warto zainwestować również w preparaty chroniące ją od zewnątrz i chroniące ją przed drażniącymi czynnikami zewnętrznymi. Niestety, ciepłe i suche powietrze w pomieszczeniach, w których na co dzień spędzamy czas i różnica temperatur między temperaturą panującą na zewnątrz a tą, która jest w pomieszczeniach, też potrafi zaszkodzić naszej cerze.

krem

Autor: Thalac
Źródło: Thalac
Skóra każdego człowieka wymaga silniejszej troski i ochrony okresie jesienno-zimowym. Nie tylko warto chronić ją kiedy spędzamy czas na świeżym powietrzu (spacery, łyżwy), lecz też kiedy spędzamy czas w pomieszczeniach. Zimne powietrze i silny wiatr mogą przesuszyć i zafundować nam przemarznięcie, natomiast suche powietrze z centralnego ogrzewania we wnętrzach również działa odwadniająco i przesuszająco. Vichy kremy albo emulsje powinny przyjść z pomocą, szczególnie linia Vichy skóra wrażliwa. Nawet w przypadku cery przetłuszczającej się warto zaopatrzyć się w krem lub fluid, który zagwarantuje zabezpieczenie przed porywistym wiatrem i mrozem.

Czy bez efektów chcesz wyszukać podobny artykuł? Jeżeli tak, to uczciwie zalecamy ten tekst (https://doradcacelny.pl/szkolenia-z-prawa-celnego/) – to na pewno jest to, czego akurat w tej chwili potrzebujesz.

Wiele producentów kosmetyków wzbogaca swoje kosmetyki głęboko odżywiającą wodą termalną, m.in. marka La Roche Posay kremy na dzień i na noc – vichy kremy. Sporo dobrych marek kosmetycznych oferuje linię zimowych kosmetyków do cery wrażliwej, ponieważ wiele posiadaczek cery normalnej lub mieszanej w okresie zimowym ma cerę wrażliwą. La Roche Posay skóra wrażliwa to seria idealna dla tego typu osób, bo seria ta zawiera nie tylko kremy na dzień, chroniące twarz i ręce przed chłodem, lecz również kosmetyki odbudowujące skórę, łagodzące i regenerujące naskórek w nocy. Marka Vichy kremy na dzień i na noc też ma bardzo dobre, dlatego warto porównać ofertę obu tych serii. Zimowe nawilżanie skóry wrażliwej nie jest łatwe, ponieważ nawet często występujące składniki kremów nawilżających mogą ją podrażnić, ale seria „Vichy skóra wrażliwa” powinna sprawdzić się nawet u bardzo wymagających pań. La Roche Posay kremy również produkuje z ograniczeniem komponentów podrażniających.

pielęgnacja

Autor: fotolia.pl
Źródło: fotolia.pl
Dbanie o skórę kosmetykami z linii La Roche Posay skóra wrażliwa należy uzupełnić dobrym odżywianiem. Duża ilość płynów (np. letnia woda z miodem i cytryną) nie tylko pomoże w poprawieniu odporności, ale też wypłucze toksyny i przyspieszy przemianę materii, co dla cery również jest istotne. Do zimowej diety warto włączyć także pokarmy nawilżające i bogate w witaminy A i E – kliknij w link.