Co należy rozumieć pod pojęciem „dobry specjalista”?

przez | 22 czerwca 2022
Choć natchniony Słowacki napisał: „Chodzi mi o to, aby język giętki powiedział wszystko, co pomyśli głowa”, tak naprawdę nawet najbardziej pojemna głowa nie okaże to, co sobie zażąda głowa. Nie z powodu skonfundowania, braku odpowiednich słów czy innych takich samych powodów, lecz z fundamentalnej kwesti, z którą walczą się tysiące osób, na różnych okresach życia. Zaburzenia mowy, bo nich mowa to uciążliwy i deprymujący życiowo problem, z którym jednak można walczyć. Wszystko jednak zależy od właściwego logopedy.

Ktoś zapyta: co to oznacza „dobry logopeda”? Pytanie bardzo słuszne, ale choć na pozór ciężkie, to wielce gładko na nie odpowiedzieć. odpowiedni logopeda (neurologopedia wrocław) to po prostu życzliwy człowiek. Podobnie, jak mamy porządnych lekarzy, policjantów, urzędników czy polityków (tak, tacy też są!), tak samo można ocenić specjalistę omawianej branży. Może to błahe, ktoś nagle dorzuci, a to pytanie też będzie uzasadnione, gdyż dobrym można być na pokaz…

mowa

Źródło: flickr.com

prawda, wszyscy się z tym zgodzą, lecz każdy też przyzna słuszność twierdzeniu, że to jak mocno znamy danego fachowca nie wynika|bierze się z pogłosek czy innych tego typu praktyk (choć są sfery, w których wyrabiamy sobie zdanie o kimś na bazie takich wiadomości, np. o znanym aktorze, z którym zupełnie nie będziemy mieli możliwości prawdziwie porozmawiać), ta cała wiedza bierze się z najprostszej, ale jakże niezawodnej skali – spotkań twarzą w twarz (na rankinglekarzy.pl więcej informacji).

co do jednego się zgodzi, że każdy z nas ma coś takiego w sobie, taką mocną pragnienie przynależności i oceniania ludzi, że w sytuacji, gdy kogoś poznajemy instynktownie zaliczamy daną osobę do jakiejś sfery. I nieważne czy to tylko podstawowe wrażenie czy po prostu nie wierzymy, iż tak po prostu kogoś odruchowo zaliczamy – psychologia społeczna w tej kwestii odpowiada jasno, bez wątpliwości: sami oceniamy i jesteśmy oceniani przez innych. w każdej chwili. Na okrągło. To normalne.

Z tego też względu bez problemu (możemy to nazwać intuicyjnie) potrafimy kogoś dopasować do naszej ekipy, nowo poznaną człowieka, którą może być np. lekarz, któremu instynktownie wierzymy bardziej niż innym. I jeśli ten kontakt twarzą w twarz utwierdzi nas w przekonaniu, że tak, to jest właściwa osoba, jest dobra w naszym rozumieniu, to takiej osobie trzeba wierzyć. Idąc tym tropem warto zaznaczyć, że dobrze ludzie są wszędzie, dlatego nie ma sensu upraszczanie, że powiedzmy logopeda z Warszawy to jakość, a specjalista z małej mieściny zasługuje na brak szacunku.

Więcej na: