Co bywa niezbędne w każdej korporacji i w każdym aucie? Mały wielki przedmiot.

przez | 4 stycznia 2022
Znajdziemy to na niejednym piętrze biurowca, w niejednej firmie i obowiązkowo w każdym samochodzie. Gdy chodzi o ochronę życia i kondycji niezmiernie ważne jest to, żeby dbać o każdego pracownika z osobna. Każde miejsce pracy musi być wyposażony w dobrze działający system doraźnej pomocy w przypadku zdarzenia oraz środki do udzielania pierwszej pomocy. W wielu zakładach pracy musi być pracownik bądź osoby wyznaczone i wyszkolone do organizowania pierwszej pomocy przedlekarskiej.

pierwsza pomoc

Autor: Anas Qtiesh
Źródło: http://www.flickr.com
Każdy przedsiębiorca ma obowiązek doposażyć miejsce pracy w odpowiednią ilość apteczek zakładowych. Rozmieszczając na terenie zakładu pracy apteczki, musimy uwzględnić rodzaj i intensywność wiadomych zagrożeń – gdzie powinna się znajdować apteczka zakładowa. Tam, gdzie ludzie pracują przy bardziej niebezpiecznym procesie, gdzie jest dużo zagrożeń, apteczek powinno być więcej lub muszą być obszerniejsze – lepiej doposażone. Apteczka zakładowa musi być także niebywale solidnie doposażona. Szczegółowe dane można znaleźć na konkretnych stronach, ale standardowym asortymentem zawsze są kompresy, plastry oraz sprzęt do pierwszej pomocy w niespodziewanych sytuacjach. Takie asortymenty w kryzysowej sytuacji dają radę uratować życie lub przynajmniej utrzymać rannego przy życiu aż do przybycia służb medycznych. Apteczka zakładowa, ta główna, cechuje się dużą jednorodnością. Nie zapominajmy jednak, że ona również ma swoją datę przydatności. Po jej wygaśnięciu trzeba odnieść ją do apteki i nabyć nową. Nie zapominajmy, że niedopełnienie przez przedsiębiorcę obowiązku wybrania odpowiedniej liczby pracowników do udzielania pierwszej pomocy, zaniechanie wyposażenia miejsca pracy w apteczki zakładowe jest objęte katalogiem wykroczeń przeciwko prawom zatrudnionego.

Czy ten artykuł Ci się podoba? Jeśli tak, to żeby zdobyć zbliżone dane na podnoszony temat, spójrz na informacje, one na pewno także przykują Twoją uwagę.

A kara pieniężna może być o wiele bardziej dotkliwa niż kwota, którą wystarczyłoby zainwestować w medycynę.

apteczka

Źródło: flickr.com
Zresztą najważniejsze dla nas musi być życie zatrudnionego, a nie to czy będą przeciwko nam ustalone kary. Jak najszybsza pomoc to priorytetowa sprawa i nie pozwólmy sobie jej pominąć. Apteczka zakładowa musi być na wyposażeniu każdego stanowiska do działania. To coś, o czym w ogóle nie możemy myśleć, nie zwracać uwagi, jednak w razie czego muszą one być pod ręką –