Cera trądzikowa u nastolatków, a u dorosłych - czy należy dbać o nią tak samo?

Trądzik jest zmorą każdej osoby, u której się ukażę - nie wygląda zbyt przyjemnie, a tym bardziej nie dodaje nam pewności siebie. Większość spośród nas "przeżyło" w czasie swojego życia choć kilka wyprysków, które to ukazały się gdzieś na naszej twarzy - większości także wspomniany "proces" przystopował albo nawet zanikł całkowicie razem z przekroczeniem samego progu dorosłości.
badania
Wprowadził: SORAYA
Źródło: SORAYA


Jednakże co z tymi, którym to nawet i osiągnięcie pełnoletności nie pomaga?


Muskularny mężczyzna
Wprowadził: Hammerin Man
Źródło: http://www.flickr.com


panorama - kobiety
Wprowadził: Jan Kraus
Źródło: http://www.flickr.com


Ukazywanie się na twarzy trądziku posiada wiele podłoży. Najmocniej oczywistym czynnikiem ich powstawania bywają zmiany, które zachodzą w ludzkim organizmie w okresie dorastania - w takiej chwili wszystko jest autentycznym "pomieszaniem z poplątaniem", a jak to bardzo dobrze wiemy każde ciało jest inne. W czasie dorastania, w zależności od tego, jak zachowa się nasz organizm, możemy posiadać trądzik albo też nie mieć go w ogóle. Są jednak oraz z tacy, których dorastanie "nie oszczędza", z powodu czego trądzik staje się autentycznym "atakiem", najczęściej trwającym nawet i po tym okresie i nie zanikającym do końca naszego życia. I tu ukazuje się pytanie: jak dbać o cerę trądzikową? A więc głównym czynnikiem na jaki to jesteśmy zmuszeni zwrócić szczególną uwagę to tak naprawdę nasz wiek - należy pamiętać, iż cera nastolatka, w porównaniu do cery osoby pełnoletniej bywa całkiem inna. Jej struktura, oraz również przede wszystkim potrzeby bywają całkiem inne - istotny bywa również sam stopień zaawansowania trądziku.
Jeśli ukazuje się on raz na jakiś okres czasu, pojedynczo, to może to po prostu być "nasz osobisty urok", jednak jeśli same objawy bywają silne, trzeba wręcz bez względnie udać się do dermatologa - po ustalać wraz z nim najważniejsze szczegóły odnośnie, nie tylko potrzebnych lekarstw, lecz również diety oraz możliwych do używania kosmetyków.
18/02/21, 10:02:04
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.