Całe życie to niekończąca się nauka. Jeśli chcemy nadążyć za teraźniejszością i następującymi zmianami, powinniśmy stale się dokształcać. Znają to zwłaszcza właściciele firm

Człowiek kształci się przez cały czas, prawdopodobnie nikt nie ma co do tego żadnych obiekcji. Już jako dzieci idziemy do szkoły i poznajemy rzeczywistość. Sielanka dzieciństwa odchodzi bezpowrotnie i skoro pragniemy coś zdobyć w życiu ciągle powinniśmy przyswajać jak największą ilość wiedzy.

Najlepszym na to sposobem jest ciągły rozwój, nieprzerwane przyswajanie wiedzy, bo tylko to spowoduje, że nie zatrzymamy się w rozwoju, że ciągle będziemy aktywni i spragnieni wiedzy. Zdaje się, że na każdym szczeblu naszego życiowego doświadczenia jest tak wiele zagadnień do przyswojenia, że nie można po prostu powiedzieć, że już się pozjadało wszystkie rozumy.

Można to ujrzeć na przykładzie prowadzenia własnej firmy. (Zmiana adresu firmy a formalności). Jak się pracowało wcześnie na etacie, to się nad tym nie zastanawiało, gdyż wszystko, co nie dotyczyło nas, w rzeczywistości nie istniało.

Aby uzyskać świeże informacje na opisywane zagadnienie sięgnij po szczegóły - one na pewno również Cię zaintrygują. Sprawdź to samodzielnie.

My przecież mieliśmy swoją działkę i w niej spełnialiśmy swoje powinności. Inne problemy, jakieś trudności w pozostałych działach, to już zupełnie nie nasza sprawa. A jak się jest szefem we własnej firmie, powinniśmy myśleć o każdej rzeczy nawet, gdy się ma wyznaczonych do konkretnych misji, ludzi. Kto jak nie my będzie się bał o nasza firmę?
Mężczyzna pracujący na laptopie
Wprowadził: MBWA PR
Źródło: http://www.flickr.com
Przecież to nasze dziecko i powinniśmy dbać, aby jak najdłużej trwało w nienaruszonym stanie. Dla innych osób będzie to kolejne miejsce praca, my natomiast nie możemy sobie pozwolić na takie myślenie, tylko dyscyplina, upór i ciągłe kształcenie może pomóc nam zarządzać tak ambitnym przedsięwzięciem. Jak się ma działalność gospodarczą, a myśli się nad spółką to musimy się dowiedzieć jak wygląda założenie spółki cywilnej i co powinniśmy również wiedzieć jak obliczyć składkę zdrowotną, a w przypadku zmiany adresu firmy, orientować się, jak to wszystko prawidłowo zorganizować.


Zobacz również

Kiedy warto przekazać kwestię wyszkolonym specjalistom?

Zespół
Wprowadził: U.S. Naval Forces Central Command/U.S. Fifth Fleet
Źródło: http://www.flickr.com
Niektórzy wiedzą, że bardzo znany przestępca Al Capone był skazany nie za swoją aktywność przestępczą, lecz za wymigiwanie się od płacenia należności skarbowych.

Każde z takich przykładowych pojęć to duża ilość przepisów i różnorodne prawidłowości, które należy znać, żeby zrobić to jak najlepiej. Tak to wygląda, że całe życie się uczymy i to, co być może wydawać się ciężkie na początku, staje się proste po właściwym przyswojeniu nowych informacji. Jest jednakowoż jeden warunek: powinniśmy mieć otwartą głowę i chęć do ciągłego rozwoju, tylko w takiej sytuacji będziemy sobie radzić z nowymi wyzwaniami.
19/04/13, 08:51:13
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.