Budowanie masy mięśniowej u kulturystów w oparciu o dokładnie opracowany rozkład treningów.

Każdy, kto zaczyna przygodę z siłownią powinien wiedzieć, że istotne jest zdroworozsądkowe nastawienie. Chodzi otóż o budowanie masy mięśni u kulturystów w oparciu o dokładnie opracowany plan treningowy. Tylko w taki sposób można spodziewać się pod tym względem najlepszych wyników i nie obawiać, że treningi oddziałują źle na stan zdrowia. Split trening, a więc trening dzielony to szczególnie znana forma treningu, która polega na podzieleniu treningów na określone partie mięśni. Jest to trening elastyczny, jaki da się przystosować wprost do wykazywanych umiejętności.
Poszczególne partie ciała treninguje się co tydzień, co pozwoli maksymalnie skoncentrować się jedynie na jednej partii, a także ukierunkować ćwiczenia pod ten mięsień który aktualnie odstaje od pozostałych. Ten system treningowy przeznacza się dla kulturystów mających już jakieś doświadczenia. Standardowo będzie to po sześciu miesiącach od wdrażania treningu - czytaj o treningu dzielonym .
odżywki
Wprowadził: Health Gauge
Źródło: http://www.flickr.com
Dodatkowo, split zaleca się osobom jakie mają jakiekolwiek wady w budowie sylwetki, a chcą się lepiej koncentrować na ważnych partiach. Ogólnie rzecz ujmując, split rekomenduje się trzem typom kulturystów: takim, którzy zechcą rozwinąć masę mięśni, siłę mięśni a także wytrzymałość. Korzystnie natomiast będzie wtedy, kiedy rozkład treningowy zostanie ułożony przez profesjonalnego trenera, bezpośrednio do umiejętności konkretnego kulturysty.


Zobacz również

Czy wiemy jakie odżywki na rzeźbę powinniśmy zażywać?

ćwiczenia na klatkę
Wprowadził: Butz.2013
Źródło: http://www.flickr.com
Jakie odżywki na rzeźbę musimy wykorzystać?

Kształt naszego ciała będzie niesamowicie istotny, a im wspanialej się ono przedstawia, tym mocniej pewni siebie jesteśmy oraz tym więcej włączymy się w przeróżnego rodzaju przedsięwzięcia.
1 2
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.