Bielizna termoaktywna – co to jest?

przez | 9 lipca 2021
Zamieszkuję w terenach podgórskich. Dla mnie pejzaż zielonych trójkątów za domem, okrytych mgłą o poranku, jest normą. Co wcale nie oznacza nudy – podczas gdy dosięgasz wzrokiem gór nie potrzebujesz telewizora, wystarczy odrobina uwagi. I mamy widowisko! Rankiem zdarza się, iż mgły wznoszą się jak kurtyna w teatrze. Legendarny jest głos, iż górale umieją w sposób intuicyjny przewidzieć pogodę.

góry

Autor: Matt Ming
Źródło: http://www.flickr.com
Kiedy spacerujemy po pieczywo na śniadanie albo po serniczek do ulubionej cukierni, można na tym sposobie polegać. Sprawa robi się bardziej poważna, a wręcz zabójczo poważna, kiedy w planie mamy górską wycieczkę. Wtedy sprawdzanie prognozy pogody to rzecz podstawowa. Jednak, nawet gdyby pogoda była sprzyjająca, rozsądnym pomysłem jest odpowiednie przygotowanie się. Każdy przewidujący, kuty na cztery nogi turysta, nie zapomni o komfortowych trepach i plecaku „kominie”. Warto jednak pamiętać też o odpowiednim stroju. Generalna reguła jest taka, iż ubieramy się warstwowo, więc tak, aby było nam łatwo w razie konieczności rozebrać lub ubrać dodatkową warstwę ubrania. Bardzo ważne jest też, by się zbyt nie spocić. Tutaj przychodzi nam z pomocą sportowa odzieżtermoaktywna – tu przykłady polecane na wycieczkę w góry skarpety termoaktywne.

Możemy ją kupić w postaci nawet całych kompletów termoaktywnych (tu zobaczysz znacznie więcej: polecane bardzo koszulki termoaktywne). Są to ubrania z tworzyw przyszłości. Struktura tej bielizny składa się z mikroskopijnych rurek, których zadaniem jest odprowadzać pot z powierzchni ciała a jednocześnie zapewnić dopływ powietrza do skóry. Jest to możliwe dzięki temu m.in., że rurki które tworzą materię przekrój na tyle duży aby przepuścić krople potu jednak tak nieduże aby nie wpuścić maleńkich cząsteczek pary.

Zatem nie ważne czy nosimy koszulki termoaktywne czy skarpetki termoaktywne, rękawiczki termoaktywne czy też może komplety termoaktywne – wszystkie w/w części stroju muszą przylgnąć do ciała (im ściślej tym skuteczniej chronią przed chłodem). Wówczas rurki będą odprowadzały wilgoć na zewnątrz i „oddychać”.

Doskonałe oferty, najniższe ceny! To wszystko jest tutaj, zobacz, spójrz na portal (http://www.gemeo.pl/szablon2/shop/100—cyrkon.html), a bez wątpliwości się nie rozczarujesz!