Bezpieczeństwo pracownika w zakładzie pracy

jakie obowiązki dziś przede wszystkim spoczywają na pracodawcy oraz jakim sposobem są one wydajnie egzekwowane przez aktualne prawo w państwie?


Pracodawcy mają współcześnie obowiązek zatroszczyć się o bezpieczeństwo swoich pracowników, z tego powodu na rynku proponowanych jest dużo ciekawych rozwiązań, jakie powinny to ułatwić. Podstawowe znaczenie ma naturalnie wybór stosownej odzieży, która ochroni ubranie pracownika, a jeśli zachodzi taka konieczność również jego skórę. Przykładem są między innymi fartuchy medyczne, jakich zadaniem jest na dodatek zapewnienie sterylności, co w czasie jakichkolwiek czynności medycznych jest zdecydowanie konieczne. Tego rodzaju fartuchy są noszone nie tylko przez lekarzy, ale również pielęgniarki i pielęgniarzy. Posiadają one jeszcze jedno rzeczywiście istotne zadanie – pozwalają na wyróżnienie pracowników szpitala lub przychodni zdrowia od innych osób - więcej na


fartuchy medyczne
Wprowadził: Port Adelaide Enfield Local History Photos
Źródło: http://www.flickr.com


Zobacz również

Wytwórca medali a także różnych odznak

medal
Wprowadził: Engyles
Źródło: http://www.flickr.com
Producent medali trudni się wytwarzaniem odznak dla ludzi zasłużonych dla dobra państwa oraz społeczeństwa. Są to medale bardziej i mniej oficjalne, w tym medale oficerskie oraz policyjne, jak również przeznaczone dla strażaków i bohaterów, którzy potrafili charakteryzować się odwagą w sytuacji jakiegoś zagrożenia, a dzięki temu uratowali życie kilku osobom czy wynieśli bezbronne dziecko z płonącego budynku.


W zakładach pracy niezbędne jest dodatkowo odpowiednie obuwie, przykładowo wyposażone w specjalną podeszwę antypoślizgową. Niektórzy pracownicy, w zależności od specyfiki realizowanego zawodu, muszą nosić ponadto okulary chroniące wzrok. O bezpieczeństwo (jeszcze więcej) pracowników troszczą się także specjaliści BHP, którzy nie tylko kontrolują użytkowany sprzęt, ale także organizują dużo specjalistycznych szkoleń. Każdy pracownik, bez względu na to jaki jest charakter jego pracy, musi przejść podobne szkolenie, które przygotowuje go do pełnienia określonego stanowiska - zapytaj.


Reasumując, dbanie o bezpieczeństwo (sprawdź co proponuje e-sklep bhp-online.com) zatrudnianych osób jest dzisiaj jednym z najistotniejszych obowiązków pracodawcy, a to, czy się z niego stosownie wywiązuje regulują konkretne przepisy prawne.
18/07/14, 07:20:04
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.