Bezpieczeństwo pracownika w zakładzie pracy

jakie obowiązki dziś przede wszystkim spoczywają na pracodawcy oraz jakim sposobem są one wydajnie egzekwowane przez aktualne prawo w państwie?


Pracodawcy mają współcześnie obowiązek zatroszczyć się o bezpieczeństwo swoich pracowników, z tego powodu na rynku proponowanych jest dużo ciekawych rozwiązań, jakie powinny to ułatwić. Podstawowe znaczenie ma naturalnie wybór stosownej odzieży, która ochroni ubranie pracownika, a jeśli zachodzi taka konieczność również jego skórę. Przykładem są między innymi fartuchy medyczne, jakich zadaniem jest na dodatek zapewnienie sterylności, co w czasie jakichkolwiek czynności medycznych jest zdecydowanie konieczne. Tego rodzaju fartuchy są noszone nie tylko przez lekarzy, ale również pielęgniarki i pielęgniarzy. Posiadają one jeszcze jedno rzeczywiście istotne zadanie – pozwalają na wyróżnienie pracowników szpitala lub przychodni zdrowia od innych osób - więcej na


fartuchy medyczne
Wprowadził: Port Adelaide Enfield Local History Photos
Źródło: http://www.flickr.com


Zobacz również

Szkolenia BHP są wymagane i każdy pracownik musi je zaliczyć, zatem warto znaleźć dobrą firmę, która się tym trudni

doradztwo bhp warszawa
Wprowadził: Lexi Blue
Źródło: http://www.flickr.com
Jeśli planujemy zadbać o bezpieczeństwo naszych pracowników oraz przedsiębiorstwa, to musimy przeprowadzić szkolenie BHP. W Warszawie mieści się wiele firm, które się tym zajmują oraz dbają o to, żeby szkolenia wykonywane były w zgodzie z najnowszymi wytycznymi.


Szkolenia BHP najczęściej nie dotyczą wyłącznie spraw związanych z bezpieczeństwem oraz higieną w miejscu pracy, ale także poruszają temat ochrony przeciwpożarowej.


W zakładach pracy niezbędne jest dodatkowo odpowiednie obuwie, przykładowo wyposażone w specjalną podeszwę antypoślizgową. Niektórzy pracownicy, w zależności od specyfiki realizowanego zawodu, muszą nosić ponadto okulary chroniące wzrok. O bezpieczeństwo (jeszcze więcej) pracowników troszczą się także specjaliści BHP, którzy nie tylko kontrolują użytkowany sprzęt, ale także organizują dużo specjalistycznych szkoleń. Każdy pracownik, bez względu na to jaki jest charakter jego pracy, musi przejść podobne szkolenie, które przygotowuje go do pełnienia określonego stanowiska - zapytaj.


Reasumując, dbanie o bezpieczeństwo (sprawdź co proponuje e-sklep bhp-online.com) zatrudnianych osób jest dzisiaj jednym z najistotniejszych obowiązków pracodawcy, a to, czy się z niego stosownie wywiązuje regulują konkretne przepisy prawne.
18/07/14, 07:20:04
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.