Bardzo ważne wydarzenia w życiu trzeba pamiętać. Powinniśmy zachować je w pamięci, ażeby pozostawić wspomnienia dla potomnych

przez | 22 grudnia 2021
Są takie wydarzenia w życiu, o których chce się pamiętać. To indywidualna sprawa. Nie można powiedzieć, żeistotne są tylko takie uroczystości, jak ślub czy pierwsza komunia święta, gdyż dla większości osóbrównie emocjonujące i warte zapamiętania będą indywidualne przeżycia które uczyniły kogoś szczęśliwym. Może to być poznanie jakiejś wspaniałej osoby, odkrycie płyty, która zmienia nasz gust muzyczny czy filmu, który zmienia nasze życie. To wszystko jest ważne, lecz każdy człowiek ma swój prywatny zestaw, do którego lubi wracać, gdy coś mu doskwiera.

dzieci komunijne

Autor: John Ragai
Źródło: http://www.flickr.com
Czy też czasem zdarza ci się taka sytuacja, jednak częściej twoją głowę zaprzątają smutne myśli? Czy wręcz przeciwnie, nie pamiętasz smutnych wydarzeń a za to cieszysz się wszystkim co miłe, co udało Ci się w życiu, np.

Ten odnośnik do serwisu pomniki wrocław kieruje do bardzo atrakcyjnej witryny, która zawiera równie intrygujące informacje na omawiany wątek.

wydarzeniami takimi jak Pierwsza Komunia Święta. Wiele tu zależy od Twojego podejścia do życia, naszego usposobienia i tego jak radzimy sobie z przeszłością ,. Może się zdarzyć, że w ogóle tego nie roztrząsasz, niemniej w naszej pamięci tkwią wydarzenia z przeszłości, można również zobaczyć przyszła wizję w siebie, a szczególnie taką postać jaką bardzo chcielibyśmy być.

[IMG=1501/54acf1932f157___flickr_15003801824.jpg|L|W=190|ALT=pierwsza komunia – To wszystko jest ciekawe z wielu punktów widzenia, ale w największym stopniu korzystają tego psycholodzy, którzy zdają sobie sprawę że dzisiejsze problemy mają swoje źródło w przeszłych wydarzeniach. Zdarza się, że jak źle nam się powodziło na przykład w szkole średniej czy podstawowej, a teraz osiągnęliśmy dość wysoki status, to wiadomo, ze nie będziemy chcieli wracać do starych lat. Podobnie wygląda sprawa ze związkami. Jeśli obecnie jesteśmy szczęśliwie związani, a mamy za sobą niemiłe doświadczenie z innymi partnerami, to nie będziemy chcieli już o tym myśleć. Z drugiej strony, może to właśnie kiedyś tworzyliśmy z kimś wspaniały związek, lecz później już było tylko gorzej.

Nasza obecna samotność nam doskwiera, więc zradością wracamy dotamtych dni,często przy tym idealizujemy przeszłe wydarzenia. Często bowiem tak jest, że jak cofamy się pamięcią w przeszłość, to albo coś idealizujemy, albo demonizujemy. Pamięć zawsze jest subiektywna i trochę skrzywiona. Wobec tego nie warto przejmować się tymi sprawami gdyż to co za nami już naprawdę jest przeszłością, powinniśmy skupić się na życiu tu i teraz.