Badania we Wrocławiu

przez | 4 marca 2022
Służba zdrowia w stolicy Dolnego Śląska trzyma się na dobrym poziomie. Jest bardzo wiele ośrodków mających umowy z NFZ, jest też całe mnóstwo prywatnych placówek. Jednak, identycznie jak w każdym innym mieście, w ramach NFZ na wizyty musimy czekać, bywa, że bardzo długo. Jeśli chcemy coś załatwić od ręki, bezpieczniej jest polegać na niepublicznych placówkach.

Zdecydowanie dobrze funkcjonuje wrocławska medycyna pracy. Całą diagnostykę wykonać można właściwie od razu, w ciągu kilku dni. Placówek jest parę, więc nie ma długiego oczekiwania. Bez trudu zapiszemy się zarówno do okulisty jak również lekarza pierwszego kontaktu. Oczywiście, w niektórych branżach konieczne jest wykonanie bardziej kompleksowych badań. Na przykład dla osób pracujących na wysokościach, dla kierowców, operatorów maszyn lub innych podobnych.

Szczepienie przeciwko grypie

Autor: Bird&Co.
Źródło: Bird&Co.

Bez kolejki na badania specjalistyczne

Szczególnie w tych zawodach, gdzie wymagane są na przykład psychotesty ważne jest to, że nie czekamy na wizytę miesiącami. To w zasadzie oczywiste, że medycyna pracy – kompletna oferta -> medycyna pracy warszawa ursynów – ma funkcjonować sprawnie, przecież żadna firma nie będzie czekała miesiąc żeby dopuścić do pracy osobę, która ma obowiązek zrobić badania.

Szczepienia przed podróżą

Inna kwestia to podróże i obowiązkowe przed nimi szczepienia. Najczęściej nie funkcjonują osobne placówki medycyny podróżnej. Jeśli idzie o szczepienia, Wrocław ma je w ofercie w ośrodku medycyny pracy (lekarz medycyny pracy wrocław). Otrzymamy tam także spis obowiązkowych i zalecanych szczepień dla każdego kontynentu. Zwracajmy uwagę na te zalecenia, mogą uratować nam życie. Naturalnie, szczepienia tego rodzaju nie należą do najtańszych, trzeba wykonać je we właściwym czasie, ale zdecydowanie warto.

Nawet jeśli doskonale znamy swój organizm, wiemy, że jest zdrowy i odporny, przy zmianie klimatu może spłatać nam figla. A na wyjeździe nie uśmiecha się nam z pewnością pobyt w szpitalu i powrót do domu z tropikalną chorobą. Z tego powodu właśnie rozważmy szczepienia już w czasie planowania wyjazdu. Naturalnie nie podejmujmy decyzji samodzielnie. Decyzję o szczepieniach ostatecznie musi podjąć lekarz po przeprowadzeniu wywiadu i badaniu.

Szukaj lekarza ze swojej okolicy: