Autoklaw w gabinecie stomatologicznym lub kosmetycznym – który sprzęt wybrać, by był funkcjonalny i nie za drogi?

przez | 11 marca 2022
Autoklaw to urządzenie, bez którego nie możemy sobie wyobrazić działanie gabinetu stomatologicznego. Sprawia on, że możemy z łatwością wysterylizować zastosowane narzędzia tak, by można je znów użyć – bez niebezpiecznych dla zdrowia bakterii czy wirusów.

Jaki sterylizator kupić, by był on dobry, a równocześnie nie kosztował zbyt dużo?
planmeca
Inwestując w autoklaw parowy przede wszystkim musimy zwrócić uwagę na jego wielkość (więcej porad tutaj). Aspekt ten zdaje się być błahy, jednak jest on bardzo istotny dla prawidłowego działania sterylizatora. Zakup za małego autoklawu zmusi nas do kilkukrotnego włączania sprzętu, co może powodować duże koszty eksploatacyjne. Jeśli natomiast zakupimy za duży autoklaw parowy, będzie on pożerał mnóstwo energii elektrycznej. Musimy zatem rozważyć nasze potrzeby i wybrać sprzęt tak, by idealnie wypełniał nasze oczekiwania.

Laboratorium

Autor: Matteo Bagnoli
Źródło: http://www.flickr.com
dobrze jest też zastanowić się nad marką interesującego nas urządzenia, ponieważ często idzie ona w parze z jego jakością.

Zainteresował Cię poniższy komentarz z strony? Jeśli go nie aprobujesz, to zachęcamy do sprzeciwu. Każda debata jest pozytywna.

Obecnie największym powodzeniem cieszą się sterylizatory marki Planmeca- ZNAM Świdnica.

Użytkownicy wybierają tę markę przez wzgląd na na dość wygodne użytkowanie, jak również bogaty wybór przeróżnych autoklawów – dzięki temu w ofercie marki Planmeca każdy z nas z powodzeniem znajdzie model, które spełni jego wymagania. Dużą rolę odgrywa tu także cena – pomimo wysokiej jakości wykonania sterylizatory tej marki są dość niegrodie, dlatego też ich zakup nie jest aż tak dużym wydatkiem dla naszego portfela.