Asortyment maszynek do golenia na żyletki

przez | 28 czerwca 2022
Obecnie panowie mają do wyboru rozmaite sposoby likwidowania niechcianego owłosienia. Według dużej części panów, idealnym wyjściem jest maszynka do golenia na żyletki. Wielkość dostępnych ofert jest rzeczywiście olśniewająca. Pojedyncze maszynki różnią się między sobą pod wieloma względami. Istnieje parę zależności, jakie są ogromnie ważne do zharmonizowania idealnej maszynki do golenia na żyletki.

maszynka

Autor: Igor Putina
Źródło: http://www.flickr.com
Maszynki jednoczęściowe nie wymagają rozkładania na części w trakcie wymiany ostrza. Ich atutem jest też niskie zagrożenie zacięcia w toku golenia. Niemniej maszynki takie są skłonne na uszkodzenia i zużycie, a ich mycie może sprawiać pewne komplikacje. Maszynki do golenia na żyletki dwuczęściowe, w większości składają się z uchwytu i długiej śruby, jaka jest w stosowny sposób osadzona. Zapewniają trwałość ostrza, również jego łatwą wymianę. Dla sympatyków owych maszynek dobrą ofertą są maszynki Merkur 37C.

Jeżeli zaciekawił Cię ten artykuł, to tu znajduje się notka z serwisu, która również posiada niezwykle ciekawe dane na omawiany tutaj temat.

Maszynka ta tworzy się z uchwytu wraz z gwintem, dolnej części głowicy, czyli grzebienia, oraz górnej części głowicy, która nazywa się dekielkiem. Ażeby dokonać wymiany maszynki, należy rozłożyć ją na trzy części. To właśnie stanowi ich największą ułomność. Pozytywem takich maszynek jest z kolei łatwość czyszczenia i odporność na uszkodzenia. Maszynka do golenia na żyletki z zamkniętym grzebieniem, charakteryzuje się tym że ma płozę pomniejszającą ekspozycję żyletki na skórę. Nieczynny grzebień jest korzystny dla większości eksploatatorów, zwłaszcza tych z drażliwą skórą. Można powiedzieć że jest on zdecydowanie łagodniejszy od otwartego grzebienia. Trzeba jednak zwrócić uwagę na fakt, iż maszynki takie sformowane na obszerny kontakt ze skórą, umieją być też ogromnie agresywne.

Maszynka do golenia na żyletki z otwartym grzebieniem, jest wyznaczona dla osobników bardziej wyrobionych. Przydzielona jest także do twardszego, lub długiego zarostu.
Wybór urządzeń jest nadzwyczaj spory, dlatego kluczowe jest dostosowanie maszynki do golenia na żyletki idealnie dla siebie pod względem jakościowym, estetycznym jak i cenowym.