Alkohol nie w każdym przypadku będzie szkodzić czyli sposoby na najlepsze, zdrowe i smaczne nalewki

przez | 9 lipca 2021
Trunki wysokoprocentowe, pod warunkiem, że są pite z rozsądkiem, mogą stanowić nieograniczone źródło odkryć smakowych. Wiele spośród nich posiada nie tylko walory smakowe, lecz także prozdrowotne. Na przykład osobom mającym problemy jelitowe albo z anemią czasem poleca się popijanie wina czerwonego, jako wspomagacza na problemy z trawieniem, zwłaszcza ciężkich czerwonych mięs oraz przy niewystarczającej podaży czerwonych krwinek.

nalewki

Autor: George Grinsted
Źródło: http://www.flickr.com

Nalewki sporządzane na bazie ziół bądź wielu różnych owoców są polecane przy stanie zapalnym zębów oraz przeziębieniach oraz przy problemach trawiennych – doczytaj o nalewkach regionalnych.

Wszystkim znane są imprezy na których odbywają się degustacje wina czy innych trunków, na których spróbować można naprawdę oryginalnych wyrobów. Jednak delektować można się również w zaciszu domowym. Gros osób nie tylko umie kupić rzeczywiście ciekawe wina, wódki albo (http://rehafit.org/oferta/masaz-i-odnowa-biologiczna/masaz-leczniczy-kregoslupa/) nalewki. Wielu jest też takich, którzy osobiście przyrządzają napoje alkoholowe. Popularne są zwłaszcza produkowane w zaciszu domowym nalewki czy wina. Bardziej skomplikowane jest z pewnością wytworzenie w warunkach domowych piwa albo (strona polecana w temacie) wódki, lecz i w tym zakresie czynione są postępy, wynikające głównie z powiększających się możliwości technicznych oraz poszerzonego dostępu do wiedzy.

Do najpopularniejszych napojów sporządzanych na własny użytek zalicza się głównie słodkie owocowe wina, spośród których najbardziej popularne są te robione na bazie wiśni, porzeczek czy maliny.

Nalewki można robić w zasadzie z dowolnych komponentów – więcej informacji na stronie producenta. Najbardziej popularne są oczywiście również te owocowe, zwykle robione z naszych krajowych owoców. Najpopularniejsze są wiśniówka, malinówka czy nalewki z głogu, porzeczki albo pigwy. Jednak równie znane są smaki bardziej wyraziste, kwaskowate, na przykład cytrynówka. Nalewki ziołowe są bardzo aromatycznymi napojami i nie zawsze cieszą się popularnością, zwłaszcza jeśli nie najlepiej zestawiło się składniki. Wśród mocnych trunków także można znaleźć alkohol o nazwie cytrynówka, który jest zaliczany raczej do wódek niż nalewek. Jest klarowny i tylko odrobinę zabarwiony, a czasem nawet wcale. I przede wszystkim jest nie słodki, a wytrawny.