Absolwent studiów z dziedziny rachunkowości ma w XXI stuleciu naprawdę dużo możliwości zawodowego rozwoju

przez | 10 lipca 2021
Każdego roku powstają nowe rankingi, które mają pomóc maturzystom w podjęciu życiowych decyzji – ich twórcy podają wykazy tzw. zawodów przyszłości. Chociaż na głównych miejscach znajdują się profesje mocno związane z branżami informatycznymi oraz supernowoczesną technologią, to jednak musimy pamiętać, że zapotrzebowanie na usługi księgowe zapewne spadać nie będzie. Obywatele niemalże od kołyski uczą się operatywności, a niektóre osoby po czterdziestce mające niemałe trudności ze znalezieniem pracy wolą otworzyć własny sklep niż np. wyjechać za granicę za chlebem.

biuro rachunkowe

Autor: Grupy .NET i IT
Źródło: http://www.flickr.com
A ponieważ początkujący przedsiębiorcy rzadko prowadzą księgi handlowe samodzielnie, to oczywiście muszą zlecić wykonanie tych czynności dobrze wykształconym księgowym. Gdybyśmy zapytali księgowego z ponad dwudziestopięcioletnim stażem pracy, co myśli o biurokracji, to z pewnością potwierdziłby fakt, że urzędnicy dbają o to, aby osobom albo mężczyznom pracującym w kadrach oraz działach księgowości nie zabrakło pracy, a popyt na doradztwo podatkowe wzrastał z każdym następnym miesiącem.

Rokrocznie przybywa dokumentów do wypełnienia, zatem dyrektor przedsiębiorstwa musi niekiedy zatrudnić dodatkowego referenta księgowości, zwłaszcza zaś wtedy, jeżeli określona placówka fantastycznie prosperuje. A powracając do wymienionego w tytule absolwenta – wcale nie musi on szczególnie starać się o etat w prywatnej firmie, bo może śmiało wziąć udział w konkursie, żeby następnie pracować w gminie jako księgowy. Osoby biegle znające języki obce mogą rozpocząć karierę w wielkich korporacjach. Jednakże nie każdemu dwudziestokilkuletniemu księgowemu marzy się taka właśnie posada. Niekiedy woli on podjąć pracę jako nauczyciel w technikum.

rachunkowość
A taką pracę niezwykle łatwo połączyć z prowadzeniem biura, choćby takiego pod szyldem Biuro rachunkowe Zawiercie – sprawdź nasze biuro rachunkowe. Chociaż na początku niełatwo podołać obowiązkom, to później jest o wiele prościej. Energiczne trzydziestolatki potrafią zajmować się domem, prowadzeniem lekcji i własnego biura. Bądź co bądź, etat nauczycielski obejmuje jedynie niecałe 20 godzin tygodniowo, a do tego trzeba dodać jeszcze okres przerw świątecznych. Poza tym wykładowca, który posiada wiedzę praktyczną jest bardziej ceniony przez słuchaczy niż osoba, która pomimo uzyskania dyplomu nigdy nie pracowała w księgowości.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*