1 procent na rzecz różnych organizacji pożytku powszechnego

W dzisiejszych czasach rozliczając się z podatku dochodowego od osób fizycznych istnieje sposobność oddania jednego procentu dla rozlicznych organizacji pożytku publicznego. Zasada 1% dla opp istnieje już przez nadzwyczaj długi czas i naturalnie należałoby korzystać z tej sposobności. Na sam początek warto jednak dowiedzieć się czym tak właściwie jest opp i co dokładnie oznacza to pojęcie.
http://naratunek.org/pomoz-teraz/1-procent-podatku-1-fundacje-lista-organizacji-2014-1-dla-opp/
Wprowadził: Zakwitnij!pl Ejdzej & Iric
Źródło: http://www.flickr.com
Jak już przedtem wspomnieliśmy opp są to rozliczne organizacje pożytku publicznego. Mogą to być na przykład organizacje pozarządowe, a także rozmaite osoby prawne i jednostki organizacyjne, które funkcjonują na pewnej uzgodnionej prawnej zasadzie. Naturalnie żeby organizacje zdołały zdobyć status opp muszą potrzebnie realizować pewne reguły i zasady. Bez wątpienia organizacje takie muszą wieść działanie na rzecz ogółu społeczności, dodatkowo musi być wpisana do Krajowego Rejestru Sądowego, ważkie jest także to, by uzyskaną nadwyżkę przekazywała na działalność pożytku publicznego. Ogólnie takich zasad i reguł jest dzisiaj bardzo dużo, powinno się się więc z nimi dokładnie poznać, w szczególności dotyczy to osób, jakie pragnęłyby taką działalność założyć.

Zobacz również

Jak należy obliczać podatek dochodowy? Na jakie kwestie sprawy powinniśmy zwrócić uwagę? Co jest najbardziej istotne?

podatek
Wprowadził: GotCredit
Źródło: http://www.flickr.com
Niekiedy się wydaje, iż sprawy prawne i finansowe są przeznaczone dla kogoś innego, z pewnością nie dla nas. Dzieje się tak, bo ich nie rozumiemy, a faktycznie nie w takim sensie, w jakim pragnęlibyśmy. To odnosi się do wielu osób, z pewnością natomiast nie jest to miłe, kiedy nie wiemy, w jaki sposób objaśnić jakieś pojęcie, jakie jest nam w danym momencie potrzebne. Oczywiście duża ilość pojęć z tej dziedziny jest zbyt trudnych, jak odsetki za zwłokę, by je ot tak zrozumieć, pomimo to parę z nich każdy z nas może poznać.


http://www.naratunek.org/pomoz-teraz/poradnik-podatnika-jak-przekazac-1-podatku-za-2014-na-organizacje-pozytku-publicznego/
Wprowadził: 401(K) 2012
Źródło: http://www.flickr.com
Przekazanie 1% dla opp nie jest rzeczą skomplikowaną, wolno to łatwo zaznaczyć w deklaracji podatkowej. Jest to faktycznie niewiele, chociaż dla wielu organizacji ten jeden procent niewątpliwie może znaczyć faktycznie niemało. Dzisiaj istnieje niemało organizacji opp - charytatywnych, pomocy społecznej, funkcjonujących na rzecz rodzin z dziećmi, osób niepełnosprawnych lub też osób, które są teraz zagrożone wykluczeniem społecznym.
1 2
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.